Kapat

Yurt odanıza götürmeniz gereken eşyalar

Son Kadın
Moda Yurt odanıza götürmeniz gereken eşyalar

Bildiğiniz üzere liseden üniversiteye geçiş sınavları bitti ve tercihlerin açıklanmasına da pek fazla zaman kalmadı. Bu aşamada bulunduğu şehirden başka şehre giden öğrenciler bir sürede olsa yurtta kalacaklar her ne kadar kısa veya uzun kalsanız da yanınızda bulunması gereken bazı eşyalar bulunuyor. Bizde bugün sizlerle yurt odalarınıza götürmeniz gereken eşyalardan bahsedeceğiz. Buyurun beraber bakalım.

 

! YORGAN VE YASTIK

Bu detayı mutlaka önceden yurt araştırmış herkes biliyordur. Bütün yurtlarda size yatabileceğiniz bir yastık ve yorgan veriliyor ancak sizden önce gelmiş olan kişilere de aynı yorgan ve yastıklar veriliyor. Eğer temizliğe önem veren ve titiz bir insan iseniz bu durum sizi oldukça rahatsız edecektir o kadar yükü taşımak istemiyor iseniz yorganın sadece kılıfını alabilir yastığı da getirebilirsiniz. Her ikisi içinde kılıf getirmeyi tercih ederseniz yanınıza bir kaç tane yedek almayı unutmayın.

 

! TERLİK

Şimdi terlik neden gerekli diye düşünebilirsiniz ancak yurt odanızda en yakın arkadaşınız bir çift terlik olabilir. Genellikle bütün yurtlarda size bir ayakkabılık verilir ve ayakkabılarınızı buraya yerleştirip yurdun içinde terlikle gezmeniz gerektiğini söylerler. Hal böyle olunca yurtta çıplak ayak ile dolaşmayı kimse istemez bu yüzden kendinize rahat edebileceğiniz bir terlik almanız gerekir. Ayrıca ek bir terlik almanız tuvaletlerde daha hijyenik bir ortam sunacaktır.

 

! ELBİSE ASKISI

Elbise askısı oldukça garip gelebilir ancak inanın size çok yardımcı olacaklardır. Bazı kıyafetler ütü gerektirir ve sürekli olarak aynı kıyafeti ütülemek hem sıkıcı olacaktır hemde odada kaldığınız arkadaşlarınız tarafından da pek hoş karşılanmayacaktır. Bu nedenden dolayı bu tür kıyafetlere bir kere ütü yapıp asmanız hem zamanınızdan kar sağlayacak hemde sorun yaratmayacaktır.

 

! KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ

İster kız olun ister erkek herkesin kullanmakta olduğu belirli ürünler vardır yurt odasına gelirken bunları nasıl olsa orada da bulurum diye getirme ihtiyacı duymayabilirsiniz ancak bazı ürünleri ne yazık ki ne kadar ararsanız arayın bulamıyorsunuz. Bu ürünler şampuan, deodorant, yüz yıkama jelleri, losyonlar gibi ürünler olabilir bu ürünleri koliyle getirin demiyoruz tabi ama ilk geldiğiniz zaman yanınızda bulunsun daha sonrasında şehre alışınca var olup olmadığına göre tekrar alırsınız.

 

! KETTLE

Size lazım olacak önemli elektronik aletlerden biriside kettle. Eğer kahve veya çay gibi içeceklere düşkün iseniz size bir kettle gerekecektir yurda kayıt olmaya gittiğiniz zaman görevliye kettle verip vermediklerini sorarak almanız size daha fazla kolaylık sağlayacaktır. Ancak ben diğer arkadaşlarımın kahve veya çay yapmalarını bekleyemem diyor iseniz kendinize ait almanız daha iyi olacaktır.

“Yurt odanıza götürmeniz gereken eşyalar” üzerine 2 yorum

  1. Merve says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam