Kapat

Yeşilçam’ın en yakışıklı erkekleri

Son Kadın
En'ler Yeşilçam’ın en yakışıklı erkekleri

Yeşilçam’ın kadınlarının güzel olduğu kadar erkekleri de ilgiyi üzerilerine toplamayı başarmıştır. Birçok yetenekli ve yakışıklı oyuncu birçok farklı filmde ve dizide hünerlerini sergiledi. Kadınlar tarafından oldukça beğenilen bu erkekler aradan geçen onca yıla rağmen hayla kendilerinden söz ettirmeyi başarıyor buyurun bu beyefendilere beraber bakalım.

 

TARIK AKAN

13 aralık 1949 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen Tarık Akan yeşilçam denilince akla gelen ilk erkekler arasında yer alır. Gerek yakışıklılığı gerekse başarılı oyunculuğu onu kısa sürede üne kavuşturmuş. Herkesin mutlaka izlediği birçok filmde oynayan Tarık Akan o zamanların en aranan yüzlerinden birisiydi. Geçtiğimiz aylarda hayata veda eden yakışıklı oyuncuya Allah’ tan rahmet diliyoruz.

 

KEMAL SUNAL

10 kasım 1944 yılında İstanbul’ da doğan Kemal Sunal yeşilçamın en renkli adamıydı diyebiliriz o kocaman gülümsemesi hiçbir zaman yüzünden eksik olmazdı. Aynı zamanda bulunduğu zamanların en yakışıklı oyuncuları arasında yer alıyordu oynamış olduğu onlarca film ve düşünme şekli kısa sürede halk tarafından benimsenip sevilmesine neden oldu. 3 temmuz 2000 yılında uçakta kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti Allah’ tan rahmet diliyoruz.

 

KADİR İNANIR

15 nisan 1949 yılında Fatsa’ da dünyaya gelen Kadir İnanır oyunculuk konusunda adından söz ettiren en önemli insanlar arasında yer alıyor. Her rolünün hakkını veren ve herkesin beğeneceği bir iş ortaya koyan Kadir İnanır yakışıklı duruşu ve keskin bakan gözleri ile kadınların gönlünü almayı da başarmıştı. Bu yetenekli oyuncu aradan geçen yıllara rağmen hayla kendine saygı duyan milyonlarca insana sahip.

 

KARTAL TİBET

27 mart 1938 yılında Ankara’ da dünyaya gelen Kartal Tibet bir başka yakışıklı ünlümüz. Adından oldukça çok söz ettiren ve birçok filmde birçok farklı role can veren Tibet her zaman duruşu ile ilgi çekmeyi başarmıştır. Ancak kadınları ona bağlayan en önemli özelliği derin ve anlamlı bakışları olmuştur.  Oyunculuk yapmaya başladığı günden beri çok kez izlenmiş ve talep edilen bir oyuncu haline gelmişti.

 

EDİZ HUN

20 kasım 1940 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen Ediz Hun herkes tarafından masum bakışları ile tanınmıştır. Oyunculuk yıllarına ilk başladığı sıralarda pek fazla kendini gösteremeyen yakışıklı oyuncu ilerleyen zamanlarda eşsiz yeteneğini herkese kanıtlamanın yanı sıra nadir yakışıklı duruşu ve nazik bakışları ile de kadınları kendisine hayran bıraktı. O zamanlardan bugüne kadar arkasında birçok film ve dizi bırakarak adını sonsuza kadar yaşatmayı başaran ünlülerimizden.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam