Kapat

Yeşilçam’ın en güzel kadınları

Son Kadın
Magazin Yeşilçam’ın en güzel kadınları

Eğer sürekli film izleyen yada eski filmlere hayranlık duyan bir insansanız yeşilçam efsanelerini mutlaka duymuşsunuzdur. Bulundukları zamanın en iyi filmlerini ve dizilerini ortaya döken bu sanatçılar aradan geçen onca yıla rağmen hayla kendini izletiyor. Yeşilçam da oynayan birçok oyuncu zor koşullardan ve zamanlardan geçmiş ancak bazı güzelleri zaman bile eskitemez. Buyurun beraber yeşilçam’ ın en güzel kadınlarına bir bakalım.

 

TÜRKAN ŞORAY

28 haziran 1945 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen Türkan Şoray görenlerin bir kere daha baktığı bir kadındır. Sinema tarihinde en çok filmde oynayan kadın rekorunu elinde tutarken geçen yıllar arasında güzelliği hiç eskimedi diyebiliriz. Severek izlediğimiz oyuncu yeşilçam döneminde en aranan ve beğenilen sanatçılar arasında yer alıyor ayrıca birçok kitapta ve dergide yerini alırken adına şarkı dahi yazılmıştır.

 

HÜLYA KOÇYİĞİT

12 aralık 1947 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen Hülya Koçyiğit kendine hayran bırakan bir başka oyuncumuz. Her filminde kusursuz güzelliği herhangi bir çaba gerektirmeksizin ortaya dökülürken ortaya çıkarttığı oyunculuk ile birlikte ekranların ve fotoğrafçıların aranan yüzü oldu. Mutlaka herkesin adını duyduğu bu güzel yıllar sonra bile hafızalardan silinmiyor.

 

FİLİZ AKIN

2 ocak 1943 yılında Ankara’ da dünyaya gelen Filiz Akın tür sinemasının en önemli isimleri arasında yer almayı kısa sürede başarmıştı. Yüz hatları ve davranışları nedeni ile Avrupai güzel diye lakap takılan güzel oyuncu birçok yeşilçam filminde boy göstermiştir ayrıca dergi çekimleri gibi dallardan da birçok iş yapmayı başarmıştır.

 

MÜJDE AR

21 haziran 1954 yılında İstanbul’ da doğan Müjde Ar birçok yeşilçam filminde genç yaşta yerini almıştır. İlgi çeken güzelliği ve masum bakışları ile uzun bir zaman seyircinin desteği üzerine televizyon dünyasında yerini aldı ve ününe ün kattı. Uzun yıllar boyunca oyunculuk yapan ve her türlü filmde boy gösteren Ar’ ın güzelliği ile ilgi çekmesi de pek uzun sürmedi aslında ve elbette ki yıllar ona da işlemedi.

 

GÜLŞEN BUBİKOĞLU

5 aralık 1954 yılında İstanbul’ da doğan Gülşen Bubikoğlu en çok gördüğünüz kadın oyuncular arasında mutlaka yer alıyordur. Her türlü role girebilen güzel oyuncuyu biz yeşilçam da genellikle sert ve gururlu kız rollerinde izledik bunun yanı sıra güzelliği ve asil duruşu nedeni ile birçok dergide ve programda kısa sürede yerini almayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam