Kapat

Yazın formumu tutmak için beslenmem nasıl olmalı?

Son Kadın
Sağlık Yazın formumu tutmak için beslenmem nasıl olmalı?

Herkesin başının derdi olan yaz ayına kilolu girmek çok sıkıntılı bir durum. Yaz ayında mayo, bikini ve şort gibi fiziğinizi gösterecek kıyafetler giymek kilolu insanlar için kabus haline gelmektedir. Hem giymek istemeleri hemde kiloları yüzünden giyememeleri içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Ayrıca sadece kilolular için değil gayet fit vücuda sahip insanlar için yaz mevsimi kilo alma zamanı oluyor. Biraz yaz mevsiminde formunuzu korumanız için gerekenlerden bahsedeceğiz.

 

1 İçeceklerinize dikkat edin

 

 

Yaz ayların gelmesi ile terleme ve bol sıvı tüketimi başlıyor. Özellikle böyle zamanlarda su yerine meyve aromalı içecekleri tercih ediyoruz. Fakat kilo almanızı sağlayan, kısacası şeker değeri yüksek olan aslında bu tarz içecekler. Daha çok şeker değeri ve kalorisi az içecekleri tercih etmelisiniz. Bol tükettiğimizden dolayı az gözüken içeceklerin şeker ve kalori değerleri artıyor ve vücutta kilo yapıyor. 1 küp şekerin 20 kaloriye eşit olduğunu düşünürsek şeker değeri az içecekler tüketmenizi öneririz. Şeftali püresi ve maden suyu gibi içecekleri tüketebilirsiniz. Kalorisi az içecekleri öğrenmek için buraya tıklayın.

 

2 Yediğiniz tatlıların kalorisine dikkat edin

 

 

Sıcaklığın vermiş olduğu bir halsizlik ile enerjimizi toplamak için bol tatlı tüketimi yapıyoruz. Fakat bu nokta da biraz dozu abarttığımız dan dolayı kilo alıyoruz. Kilo verme dönemlerinde ve formunuzu koruma dönemlerinde çok fazla tatlı tüketmenizi zaten önermiyoruz. Tatlı tüketiminde de kalorisi az olan tatlıları tercih etmeniz gerekiyor. Buraya tıklayarak kalorisi en düşük 5 tatlıya bakabilirsiniz.

 

3 Bol bol yüzün

 

 

Yüzmek yapılabilecek en iyi sporlardan bir tanesidir. Vücudun her bölümü düzenli bir şekilde çalışır. Özellikle yaz aylarında çok daha sık vaktimizin olduğu ve havanın ısınması ile ihtiyacını duyduğumuz için yazın formumuzu koruma döneminde yapılacak en güzel spor olacaktır. Bol bol yüzmek, vücudunuza iyi geleceği gibi formunuzu korumanızı da sağlayacaktır.

 

4 Yürüyün, terleyin

 

 

Yediklerinizi yakabilmek ve formunuzu koruyabilmek için bol bol yürümelisiniz. Özellikle yaz aylarının sıcak olmasından dolayı sizi daha fazla terletecek ve daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır. En iyi sporlardan bir tanesi olan yürüyüş, yüzmek gibi bol kalori harcamanızı sağlar. Terlemek burada çok önemlidir. Terlemeye özen gösterin.

 

Diyet ile ilgili merak edebileceğiniz diğer yazılarımız

Çok yiyerek kilo verme yöntemleri

Kalorisi düşük içecekler

Diyet için kendimi nasıl tutabilirim?

Kalorisi düşük tatlılar

“Yazın formumu tutmak için beslenmem nasıl olmalı?” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam