Kapat

YAĞLI CİLTLER İÇİN NEMLENDİRME

Son Kadın
Sağlık YAĞLI CİLTLER İÇİN NEMLENDİRME

Nemlendirme konusunda her ne kadar dakik olamasak da cilt de çok önemli bir yeri var. Cildin kendini yenilemesine, yaşlanmayı geciktirmesine, parlak ve dinç bir görüntüye yardımcı olan nemlendiriciler yağlı ciltlerin bazen kabusu olabiliyor. Kuru ciltlerde nemlendiricinin miktarı ne kadar olursa olursun ciltte herhangi bir sıkıntı veya bozukluk yaratmaz. Ancak yağlı ciltler için nemlendirmede eğer nemlendiriciniz doğru bir nemlendirici değilse yüzünüzde sivilce, kaşınma, aşırı yağlı bir görünüm yaratır. peki doğru nemlendirici nasıl seçilir ?

 

Cildinize kalkan görevi yapan nemlendiriciler  içinde yağlı ciltler için uygun bir ürün bulmak zordur. Ancak doğru seçimlerle rahatlayabilirsiniz. Yağlı olan ciltlerin nemlendirici seçerken bakması gereken en önemli özellik yağ bazlı ürünlerin seçilmemesidir. Çünkü yağ bazlı ürünlerde normalden daha fazla yağ bulunduğu için bu tipteki ciltlerde sivilce ve tahrişler oluşturabilirler. Yağlı ciltlerin alması gereken ürünler su bazlı olanlardır. Çünkü yağ bazlı olanların aksine su bazlı ürünlerde yağ yerine cilde yararlı sular kullanılır ve bunlar akne ve tahrişleri önler. Yıllardır bildiğimiz yağlı ciltlerin nemlendirici kullanmaması gerektiği düşüncesi de böylelikle yıkılmış olur.

Nemlendiricinizin pudra veya polimer içermesine  çok dikkat edin bu şekilde maddeler içermesi sizin yararınıza olacaktır. Çünkü bu maddeler yüzünüzdeki yağın krem sayesinde emilmesine yardım eder. Bu nedenden dolayı cildiniz  nemlenirken hemde yağdan arınır.

 

Su bazlı bir ürün seçtikten sonra içeriklerine bakmak da çok önemlidir. Farklı birçok bitki kullanılan bu ürünlerdeki . Her hangi bir bitkiye alerjiniz olabilir buda yüzünüzün iyi bir hal almasını beklerken daha kötü durumlara sokabilir. Ayrıca tamamen cildinize uygun bir ürün seçtiyseniz uygulaması da oldukça önemli. Öncelikle cildinizi güzelce yıkayıp yağdan arındırmanız gerekir daha sonrasında kremi yüzük parmağınızla cilde uygulamanız daha kaliteli bir nem sağlayacaktır. Yağlı ciltlerde gece bakımı da oldukça önemlidir. Çünkü gece cilt kendini dinlenme moduna alır ve sürdüğünüz ürünleri daha verimli bir şekilde kullanır. Bu yüzden kreminizi hem gece hem gündüz kullanmanız size ekstra bir güzellik ve doğallık katacaktır. Sizde cildi yağlı olanların krem sürmemesi gerektiğine inanıyorsanız bir daha düşünün deriz. Çünkü ilerde bunun kötü yanlarıyla karşılaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam