Kapat

Türk kahvesini cilde faydaları

Son Kadın
Sağlık Türk kahvesini cilde faydaları

Türk kahvesi herkesin bildiği bir lezzettir tadı ve görüntüsüyle herkesin neredeyse damak tadına uyuyor. Çokça çeşidi olması da bonusu oluyor diyebiliriz. Sütlü, sade, orta, şekerli ve daha bir çok şekilde tüketebileceğiniz bu içeceğin sağlık için faydaları da saymakla bitmiyor. Peki cilde olan faydalarını biliyor musunuz ? size çok yardımcı olacak kahvenin 5 özelliği ile karşınızdayız. Buyurun beraber bakalım.

 

1 PEELİNG

Peellinglerin ne kadar faydalı olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Piyasada birçok peeling var elbet de ancak her şeyde olduğu gibi peelinglerinde en doğal olanını arıyoruz. Kahve peelingi son zamanlarda oldukça yayılmaya başladı yapmanız gereken şey ise bir fincan kahve yapıp içtikten sonra telvesini bir kaba koyun ardından içine isteğinize bağlı olarak sirke yada limon koyun ve yüzünüze sürün kuruyana kadar bekletin ardından yıkayın.

 

2 CİLT SIKILAŞTIRMA

 

 

Cildimizi her zaman güzel tutmak zor oluyor. Kadınların en çok muzdarip olduğu durumlardan birisi ise cildin sıkı olmaması. Her şey gibi bu durumunda birçok çaresi bulunmuş ancak her an ulaşabileceğiniz ve çok pratik bir tarif ile cildinizi sıkılaştırmak mümkün yapmanız gereken şeyler bir Türk kahvesinin telvesini bir kaba alın ve içine badem yağı , zeytinyağı ekleyin ardından karıştırıp yüzünüze ve ellerinize uygulayın kuruduktan sonra ise durulayın.

 

3 MORLUKLARI GİDERME

 

 

Gözlerimiz mor olunca kötü bir görüntü ortaya çıkıyor bunun yanı sıra bazen acı verici de olabiliyor. Birçok maske ve kremler kullansak da her zaman elimizin altında bu ürünler olmayabiliyor. Eğer kimyasal bir madde kullanmak istemiyor ve doğal alternatifler arıyorsanız kahve işinize yaracaktır yapmanız gereken şey ise sade kahvenizi içtikten sonra kalan telvesini nazik bir şekilde göz altlarınıza sürün ve 20-25 dakika bekleyin ardından yıkayın bu uzun vadede hem gözlerinizde olan morlukları götürecek hemde nemlendirme konusunda yardımcı olacaktır.

 

4 TONİK

 

 

Tonik denilince akla bin bir türlü marka ve seçenek geliyor. Bazıları çok başarılı iken bazıları ise hüsran olabiliyor. Bizde sizlere hem faydalı hem doğal bir tonik önereceğiz. Yapmanız gereken şeyler bir kahve yapın ardından içmeden soğumaya bırakın ve soğuduktan sonra yüzünüze bir pamuk yardımı ile nazikçe uygulayın ve 20-25 dakika beklettikten sonra yıkayın bu yüzünüze hem bolca nem ve parlaklık katarken taze bir görüntüye de sahip olacaksınız.

 

5SELÜLİT AZALTIR

 

 

Bir peeling ile daha karşınızdayız bacaklarda selülitler için peeling yapmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bu tarifte ise yapmanız gereken şeyler kahvenin telvesini bir kaba almak ve içine limon, Hindistan cevizi yağı ile limon yağını ekleyin ancak limon yağından bir iki damladan fazla katmayın sonrasında bacaklarınıza uygulayın ve 10-15 dakika kadar bekletin sürekli uygulamada işe yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam