Kapat

TELEFON BAĞIMLISI OLDUĞUNU GÖSTEREN 5 DAVRANIŞ

Son Kadın
Sağlık TELEFON BAĞIMLISI OLDUĞUNU GÖSTEREN 5 DAVRANIŞ

Günümüz teknolojisinde her şey gün aşırı gelişmekte, bu tabi ki her zaman olumlu bir şekilde etkilemiyor. Çeşit çeşit çıkan bu telefonlar içlerinde birçok özellik bulunduruyor. Bu özellikler elbette ki insanları oldukça oyalıyor. Bazen dakikalarca bazen ise saatlerce elimizden bırakmıyoruz gelin beraber telefon bağımlılığının 5 davranışını inceleyelim.

 

telefon bağımlısı

 

 • BİLDİRİM GELDİĞİNDE HEMEN BAKIYORSANIZ

  Telefonların içlerinde birçok uygulama var bazıları çok dikkat çekici ve zaman alıcı alabiliyorlar. Bu uygulamaların  içlerinde elbette ki birçok mesaj ve bildirim geliyor. Eğer bir telefon bağımlısı değilseniz bu mesajlara önemli değilse  hemen o anda bakma ihtiyacı duymazsınız ve sonraya bırakırsınız. Ama eğer bir telefon bağımlısı iseniz gelen mesaja ve bildirime hemen o anda bakma ihtiyacı duyar ve bakarsınız. Hatta mesaj ve bildirim geldiğinde çoğu zaman elinizde olur.

 

 • GİTTİĞİNİZ KONSERİ  İZLEMEK YERİNE TELEFONA KAYDEDİYORSANIZ

  İnsanların konser, tiyatro gibi yerlere gitme şansı pek fazla olmuyor. Bazen, belkide en ama en görmek istediğiniz bir ünlünün konserine gitme şansı yakalıyorsunuz ancak çağımızın en kötü alışkanlıklarından biri olan telefonlar izlemenize engel oluyor. Siz farkında olmadan içinde bulunduğunuz durumun zevkini almanıza engel oluyor. Telefonlarla konseri, tiyatroyu çekmeye başladığınız zaman düşündüğünüz tek şey o konseri kaydetmek oluyor aylarca bekleyişiniz ise sadece bir telefonun hafızasında kalıyor.

 

 • ŞARJINIZ BİTTİĞİNDE HAYATINIZ SON BULUYORSA

  Telefonlar her ne kadar akıllı da olsa elbette ki onların da şarjı bitiyor ve kullanamıyoruz. Evdeyken bu pekte fazla sorun olamasa da dışarıdayken bazı insanların sonu olabiliyor. Eğer sizde tıpkı bu insanlar gibiyseniz ve şarjınız bitince hayatınız son buluyorsa üzgünüm ama sizde bir telefon bağımlısınız.

 

 • BEKLEMEMEK İÇİN TELEFONU TAMİRE GÖNDERMİYORSANIZ

  Bazen ekran bazen içinden herhangi bir şey telefonunuzun kötü bir durum almasına neden oluyor. Eğer sorun telefonunuzun dışındaysa ve kullanmanıza engel olmuyorsa bazıları için sorun olmaz. Bazen o an göndermek istemediğiniz için olsa bile bazen telefonunuzdan ayrı kalmak istemediğiniz için gönderilmiyor. Bu durum  telefon alışkanlığınızı biraz azaltmak iyi olacaktır.

 

 • BÜTÜN UYGULAMALAR YÜKLÜYSE

  Play store ve Apple store da birçok uygulama bulunuyor bunların bazıları en trendler arasında yer alıyor normal olarak bunların hepsi yerine sadece dikkatinizi en fazla çekenleri yüklersiniz ama eğer bir telefon bağımlısı iseniz her yerde bulunmak istediğinizden dolayı ihtiyacınız olanın yanı sıra o zamanın trend uygulamaların hepsini yükler ve hepsiyle ayrı bir şekilde ilgilenirsiniz.

   EĞER BU DAVRANIŞLARIN HEPSİNE SAHİPSENİZ ÜZGÜNÜM AMA BİR TELEFON BAĞIMLISINIZ.

“TELEFON BAĞIMLISI OLDUĞUNU GÖSTEREN 5 DAVRANIŞ” üzerine 1 yorum

 1. Emre İğde says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam