Kapat

Tatil çantanızda olması gerekenler

Son Kadın
Moda Tatil çantanızda olması gerekenler

Tatile çıkarken zaman fark etmeksizin evden uzaklaşır ve konforlu alanınız dışına çıkarsınız bu nedenden dolayı dolu dolu valizler ve listeler hazırlarsınız. Her konuda olduğu gibi tatile giderken alınması gereken şeylerinde bir önceliği vardır bunlara dikkat ederek bir çanta düzenlerseniz hiçbir sorun yaşamaz ve son derece keyifli bir tatil yaşarsınız. Bugün sizlerle tatil çantanızda olması gereken bazı ürünleri derledik buyurun beraber bakalım.

 

! GÜNEŞ KREMİ

Güneş kremleri yaz aylarının elbette ki vazgeçilmezi ancak konu tatil olunca yanınıza almanız gereken ilk şey halini alabiliyorlar. Güneş yaydığı ışınlar ve sıcaklık yüzünden yüksek derecede insanlar için faydalı değildir ve sevimsiz sorunlar ortaya çıkarır bu yüzden 30-50 diye çeşitlenen birçok güneş kremi piyasada bulunuyor. Eğer havuz kenarı olan bir yere gidiyor iseniz 30 faktör olan bir güneş kremi sizi idare edecektir ancak deniz kenarında bir yere gidiyor iseniz tuzlu su sizi daha çok yakacağından 50 faktörlük bir güneş kremi size çok yardımcı olur.

 

! DÜZENLİ İLAÇLARINIZ

Tatile giderken belkide aklınıza en son gelecek olan şeylerdir kullandığınız ilaçlar. Birçok nedenden dolayı ilaç kullanımına başlamış ve düzenli kullanım zorunluluğuna maruz kalmış olabilirsiniz bu durumlarda ilaçlarınızı bir gün bile aksatmadan almak size daha rahat bir hayat sunacaktır. Tatile giderken ise beşinci kremi bile almak aklınıza düşer ancak ilaçlar bir türlü aklınızın bir köşesine değinmez. Bu yüzden tatil için hazırlık yapmadan bir kişiden size ilaçlarınızı almanız gerektiğine dair sizi uyarmasını isteyin.

 

! NAKİT PARA

Nakit para durumunu günümüzde kredi kartları ele aldı hal böyle olunca birçok insan yanlarında para yerine bu kartları taşımayı başladı. Hem pratik hemde daha güvenli olan bu yol tatilde size sorunlar çıkartabilir. Birçok yerde elbette ki kredi kartları geçiyor ancak bu kartların geçmediği yerlerde yanınızda nakit para bulunması hem sizi mahcup bir duruma sokmaz hemde sürekli olarak  kredi kartı geçiyor mu sorusunu sormanıza gerek bırakmaz.

 

! YEDEK KIYAFETLER

Yedek kıyafetleri uzun tatillerde elbette ki herkes alır ancak 2-3 günlük tatiller için gerek duyulmaz. Tonlarca ağırlıkta bir bavul alın demiyoruz tabi ki ancak her duruma karşı yanınıza mutlaka aldığınız her kıyafetin birde yedeğini almanız sizin için hem daha çok seçenek sunacak hemde herhangi bir talihsiz durumda yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam