Kapat

TADINI ALAMADAN FİNAL YAPAN 5 DİZİ

Son Kadın
Magazin TADINI ALAMADAN FİNAL YAPAN 5 DİZİ

Türk televizyon tarihinde  bir çok dizi ve film izledik. Bunların yarısından çoğu ayakta alkışlanacak türden filmler ve dizilerdi. Ancak bunlardan bazıları ekranlardan çok erkenden veda etti diyebiliriz. Bazen tadı kaçmasın diye bazen ise hakkını alamadığı için biten bu dizileri sizin için derledik.

İÇERDE

      Amerikan yapımı Köstebek filminden uyarlanan yönetmenliğini Uluç Bayraktar´ın yapımcılığını ise Kerem Çatay´ın üstlendiği filmin baş rollerini Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli´nin üstlendiği 2016 yapımı dizi ekranlara çok sert bir şekilde giriş yaptı. Herkesin hayranlıkla izlediği dizi kısa zamanda gündeme oturmayı da başardı. İlk yayınlandığı günden final yaptığı güne kadar SHOW TV’ de pazartesi günleri yerini aldı. Rakip tanımayan filmin yapımcılığını Ay Yapım üstlendi ve televizyonda rekor kırmaya devam etti. 1 sezon boyunca ekranlarda kalan İçerde filmi 19 haziran 2017 yılında final bölümüyle veda etti. Kısa sürmesine rağmen uzun bir soluk yaratan dizinin tadında bırakılmak  için bittiği açıklandı.

AŞK YENİDEN

      Yönetmenliğini Ersoy Güler’in, yapımcılığını İnci Gündoğdu ve İsmail Gündoğdu´nun üstlendiği dizinin baş rollerinde Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy, Tamer Levent vardı. 2015 yapımlı filmin yapım sponsorluğunu Süreç film üstlenmiştir. Romantik komedi tadında olan dizi defalarca izleyenleri kahkahalara boğmuştur. Televizyonda 2 sezon oynadıktan sonra 14 haziran 2016 tarihinde final yapacağını açıkladı. Bu zamana kadar reytinglerde başlarda gelen dizinin çiftini herkes çok yakıştırmış ve sevmişti. İzleyici kitlesine kısa zamandan beklenenin üstünde ulaşan dizi içeriğiyle hem büyükleri hem gençleri kendine bağladı diyebiliriz.  Ancak son zamanlarda  yeni dizilerin çıkmasıyla  düşen reytingler yüzünden ekranlara veda ettiği biliniyor.

LEYLA İLE MECNUN

      Senaristliğini Burak Aksak yönetmenliğini ise Onur Ünlü üstlenen bu dizi az konuşuldu diyemeyiz. Uzun zamanlar boyunca sosyal medyada ve görsellikte çokça kullanıldı. Dizinin baş rollerinde Ali Atay , Ezgi Asaroğlu, Müge boz yer almıştır. Absürt Komedi tarzında olan dizide biraz duygusallık çokça aşk vardı diyebiliriz. ilk yayınlandığı tarihten beri TRT 1′ de yayınlanana  dizi bu durumundan dolayı bonus kazandı diyebiliriz. Dizide en çok Ali Atay´ın oynadığı rol beğenilmişti sebebi ise yersiz hareketleri, konuşma tarzı, depresyonları ve daha bir çok hareketi neden olmuştur. Ancak dizi 3 sezon yayınlandıktan sonra anlaşılmayan bir nedenden dolayı final dahi yapmadan ekranlardan kaldırıldı. Hala belki tekrar yayınlarlar ümidiyle beklemiyor değiliz.

GÜNEŞİN KIZLARI

      Dizinin yönetmenliğini Sadullah Celen senaristliğini ise Deniz Dargı ve Cenk Boğatur’ûn üstlenirken baş rollerde ise Emre Kınay, Evrim Alasya, Hande Erçel, Tolga Sarıtaş gibi isimler vardı. Gençlik ve aşk filmi olarak televizyona giren dizi kısa zamanda yüklü bir kitleye sahip oldu. Dizide Emre Kınayın can verdiği kötü karakter her ne kadar sevilmese de oyunculuğu da bir o kadar tebrik edildi. Televizyonda 1 sezon boyunca yerini alan dizi beğenilerek izlendi. Dizinin Selini; Hande Erçel dizinin başlarında bu dizi bir yaz dizisi olarak kalmayacak demişti. Ve beklendiği gibi  bir yaz dizisi olarak kalmadı kışında çekimlere devam eden dizi bir süre reytingleri salladıktan sonra yine reyting kurbanı olan diziler arasına girdi ve final haberini verdi. Dizi 19 Mart 2017 de ekranlara veda etti.

KİRALIK AŞK

      Dizinin yönetmenliğini Şenol Sönmez senaristliğini ise Meriç Acemi yapmıştır. Yapımcılığını Ortaks Yapımın aldığı dizinin baş rollerinde Barış Arunç, Elçin Sangu ve Salih Bademci üstlenmiştir.2015 yapımı olan dizi aşk ve aile konularını ele alır. Ekranlara gelmeden önce büyük bir merak uyandıran dizi televizyonda yüksek reytinglerle yerini korudu. Dizide Elçin Sangu´nun hayat verdiği Defne karakteri kendisiyle kurduğu çelişkiler ve saf güzelliğiyle kendini sevdirmeyi başarmıştı. Diziyi yakından takip edenler Barış Arduç´la uyumunu çokça desteklemişlerdi .Star TV de ekranlara gelen dizi bir çok farklı ayrıntısıyla reytinglerde yerini korumaya devam etmişti. Komedi ve duygusallığıyla öne çıkan dizi 20 Ocak 2017 tarihinde final haberiyle sevenlerini üzdü ve ekranlara veda etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam