Kapat

Smoothie tarifi

Son Kadın
Yemek Smoothie tarifi

Yaz aylarındayız ve havalar oldukça bunaltıcı bu konuda bir çok taktik denense de en büyük yardımcılar içecekler oluyor. Serinlemek için elimizin altında duran içecekler konusunda oldukça geniş bir tercih hakkınız var bir çok markanın bir çok farklı çeşitte içecekleri bulunuyor. Ancak siz eğer ben kendim evde sadece bana özel bir içecek istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Buyurun sizlerle beraber çeşit smoothie tariflerine bakalım.

 

! KARPUZLU SMOOTHİE

 

 

Yapımları aslında çok kolay olan bu içecekler sevdiğiniz meyveler ile birleşince size ayrı bir haz veriyor. Karpuzlu smoothie yapmak ise çok kolay öncelikle bir dilim karpuzu dilimleyin ardından 9-10 adet buzu bir blendere koyun ardından tamamen parçalanana kadar karıştırın. Karpuzların çekirdeklerini çıkarttıktan sonra içine ekleyin ve tekrar sıvı bir hal alana kadar parçalayın. Bununda ardından daha lezzetli olması adına içine 2-3 kaşık vanilyalı dondurma ekleyin ve tekrar karıştırın ve bir bardağa ilave edin. Afiyet olsun.

 

! MUZLU SMOOTHİE

 

 

En lezzetli meyveler arasında yer alan muz lezzetli bir içecek halini de alabiliyor. Yapmanız gereken şey 1,5 su bardağı sütü blendere boşaltın ve ardından içine dilim dilim kestiğiniz muzları ekleyin ve karıştırmaya başlayın. Tamamen sıvı bir hal aldıktan sonra içine daha da lezzetli olması adına kakao ekleyin ve bir daha karıştırın. Ardından üzerine 6-7 adet bademi 1-2 saniye blenderden geçirerek serpin ( bu adım isteğinize bağlı ). Afiyet olsun

 

! ÇİLEKLİ SMOOTHİE

 

 

Çilekli smoothie bu içecekler arasında en yaygın olanı diyebiliriz. 2 yemek kaşığı susuz yoğurdu blendere boşaltın ardından ince ince kestiğiniz çilekleri ekleyin ve 1 kaşık bal ilave ederek karıştırmaya başlayın. Sulu bir kıvam aldıktan sonra bir bardağa boşaltın ve üzerine 6-7 adet buz ekleyin. Afiyet olsun.

 

! BÖĞÜRTLENLİ SMOOTHİE

 

 

Böğürtlen en lezzetli meyveler arasında yer alıyor. Toplamak dikenleri yüzünden zor olsa da marketlerde ve manavlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Smoothie yapmak için gereken şeyler böğürtlenleri güzelce yıkayın ardından blendere arın üzerine 2 yemek kaşığı suyu süzülmüş yoğurdu da ekleyin ve güzelce karıştırın. Yoğurdun tadını hiç almamak istiyorsanız bir kaşık bal ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam