Kapat

Saçları hızlı uzatmanın yolları

Son Kadın
Sağlık Saçları hızlı uzatmanın yolları

Saçlarımız her zaman dediğimiz gibi büyük önem taşıyor ve oldukça dikkat çekiyor. Özellikle kadınların püf noktası olan saçlar boylarıyla renkleriyle ve şekilleriyle farklı karakterler taşıyor. Bazı kadınlar hem kendine olan öz güveni göstermek için hem de  yakıştırdıkları için saçlarını oldukça kısa kestirirler. Her kadına da oldukça yakışıyor. Ancak bazıları ise kısa saçları kabus gibi görürler ve neredeyse saçlarını kestirmemek için her yolu denerler. Eğer kısa ise uzatmak için oldukça çaba sarf ederler ne yazık ki bu kısa bir sürede gerçekleşmez bizde size saçlarınızı hem doğal hem de daha hızlı uzatmanın yollarını sunuyoruz gelin beraber bakalım.

SÜT İLE YIKAMAK

 Süt ile yıkamak deyince aklınıza direk ne sütü süt ile saç mı yıkanır diyebilirsiniz ancak emin olun faydasını göreceksiniz. Öncelikle sütle saç yıkamak ile ilgili aklınızda olan soru işaretlerini giderelim. Süt oldukça yüksek protein içeren bir içecek olduğu için saçlarınızın bütün vitamin ihtiyacını karşılayacaktır. Saçta her hangi bir bakteri, parazit, bit veya başka organizmalar varsa bunları da yok etmenizde oldukça faydalı bir unsurdur. Uygulama şekli ise basit sütü ılık bir şekilde kesinlikle isıtmanıza gerek yok oda sıcaklığında olması yeterli olacaktır bir kaseye boşaltın ve saçlarınızı yıkamaya başlayın eğer kase ile yıkamak zor olacaksa püskürtmeli bir şişenin içine koymanız daha yardımcı olacaktır. Sonrasında 1-2 saat bekletip normal su ile çok fazla şampuan kullanmadan durulayın. bunu haftada 2-3 yapmanız yeterli olacaktır.


BADEM YAĞI İLE MASAJ

   Saç uzatmanın kolay olmadığını söylemiştik. Yağlardan pek fazla hoşlanmayan bir insansanız  bu size biraz zor gelecektir ancak en etkili yöntemlerden birisidir badem yağı. En hızlı şekilde sonuç almak istiyorsanız denemenizde fayda olacaktır. Badem yağı içinde bulunan vitaminlerden dolayı saçlarınızı, kirpikleriniz, kaşlarınızı uzatmak konusunda mükemmel bir yol olabilir peki nasıl kullanmak gerekiyor ? aslında sadece saçlarınıza masaj yaparak kullanmak zorunda değilsiniz eğer ben elimi süremem diyorsanız genel olarak kullandığınız şampuanınızın içine bir kaç damla badem yağı damlatıp çalkalamanız yeterli olacaktır. Masaj kısmı da oldukça basit elinize bir kaç damla badem yağını damlatıp saçlarınıza gece yatmadan 30 dakika kadar masaj yapıp yatmanız yeterli olacaktır. Çalışıyor yada okula gidiyorsanız hafta sonları yapmanız daha rahat olacaktır. Bunu haftada 1-2 gün tekrar etmeniz yeterli olacaktır.


YUMURTA AKI

 Duyduğunuzda ne kadar iğrenç bulduğunuzu tahmin edebiliyorum ancak inanın ki saçları uzatmak konusunda en çok kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Çok öncelerden bile kullanılan bu yöntem günümüzde hayla kullanılıyor ve işe de yarıyor doğrusu nasıl uygulayacağımız konusuna da bakmak gerekirse yumurtanın sarısını ayırarak akını bir baka koyun ve bu biraz biriktikten sonra saçlarınıza bunu sürerek streç film ile sarın bu bir iki saat böyle durduktan sonra çıkarın ve saçlarınızı çok fazla şampuan sürmeden durulayın. Bu işlemi haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.


SIK SIK TARAYIN

 Saçlarımızı sadece güzel görünmesi veya şekil vermek için tararız ancak saçları uzatma konusunda taramak da çok yararlı bir aktivite nedeni ise saçların uzamasını tetikleyen olay kan dolaşımı ile alakalıdır saçlarımızı taradığımız zamanda ister istemez kan dolaşımı artar ve saçları uzamaya teşvik eder. Ancak şunu unutmamak gerekiyor ki saçlarınızı ıslak iken taramak onları güçsüzleştirir ve kopmalarına neden olur bu yüzden kuru iken taramaya dikkat edin.


AÇIK BIRAKMAK

 Saçlarınızı açık bırakmak oldukça faydalı bir yoldur. Basit bir aşama gibi dursa da önemli bir aşamadır saçlarınızı sürekli olarak ördüğünüz ya da şekil vererek kullandığınız zaman saçlarınız güçsüz kalır ve kırılıp kopar. Buda saçlarınızı uzatmak yerine daha kötü hale sokar en büyük yöntem ise saçlarınızı gece açık kendi doğal haliyle bırakmaktır bu sayede saçlar  gece boyunca rahat ve serbest kalırlar ve uzamaları çabuklaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam