Kapat

Rengarenk makaron tarifi

Son Kadın
Yemek Rengarenk makaron tarifi

Rengarenk görünüşleri farklı farklı lezzetleriyle makaron herkesin dikkatini çekiyor. Pastanelerin raflarında çeşit çeşit duran makaronlar oldukça pahallı fiyatlara satılıyor. Peki bunları evde yapmak mümkün mü ? bu soruya cevap olarak sizin için rengarenk makaron tariflerini birlikte inceleyelim.

MALZEMELER

  • 160 gram toz şeker
  • 140 gram toz badem
  • 1 paket pudra şekeri
  • 3 yumurtanın beyazı

 

ORTASI İÇİN

  • 1 paket kerama
  • 1 paket isteğe bağlı beyaz ya da siyah çikolata

ORTASINI YAPMAK İÇİN

Kremayı tencereye döküyoruz daha sonra pişirmeye başlıyoruz. Kremayı kaynayınca ocaktan alıyoruz ve içine seçtiğimiz çikolatayı kırıp da katıyoruz erimesi için de iyice yok olana kadar karıştırıyoruz. Daha sonra makaronlarımızda kaç renk görmek istiyorsak o kadar sayıda eşit olarak kaseye boşaltıyoruz. ve soğuması için bırakıyoruz.

KURABİYESİ İÇİN

Öncelikle şekeri ve yumurtanın beyazını katılaşana kadar yani krema şeklini alana kadar  mikserle karıştırıyoruz. Ardından toz badem ve pudra şekerini birbirlerine geçene kadar karıştırıyoruz. Daha sonra yumurta akı ve şeker ile elde ettiğimiz kremaya döküyoruz. Ardından elinizle veya bir kaşık yardımıyla karıştırmaya başlıyoruz. Hepsinin iyice birbirine geçmesi önemli bütünleşene kadar karıştırmalısınız. Daha sonra yine kaç renk yapmak istiyorsanız elde ettiğiniz hamuru o kadar şekilde olmak üzere ayırıyoruz. Yani eğer 2 renk yapmak istiyorsanız 2 kaba önceden eşit bir biçimde ayırıyoruz ki renkleri farklı olsun.

HAZIRLANIŞI

Ayırdığımız kaplardaki karışıma istediğimiz renkleri döküyoruz. Ardından renklerin dağılması  için iyice karıştırıyoruz. Sonrasında bu karışımları ayrı ayrı sıkma torbalarına alıyoruz. Bu işlemi de yaptıktan sonra bir tepsiye yağlı kağıt serip çok büyük olmayacak şekilde tepsiye sıkmaya başlıyoruz. Makaronları sıkarken birbiriyle aralarına mesafe koymayı unutmayın ardından tepsiyi elinize alarak havasını almak için önünüzdeki zemine sertçe bir kaç kere vuruyorsunuz. Sonrasında önceden ısıttığımız 120 derecedeki fırına koyuyoruz ve 20 dakika pişiriyoruz.  Piştikten sonra fırından alıp biraz soğuduktan sonra tepsiden çıkartmaya başlıyoruz. Daha sonra ise makaronları 2 şer şekilde ayırıp birisine ortası için yaptığımız kremayla dolduruyoruz ve üstlerini kapatıyoruz. bütün makaronlara bu işlemi yaptıktan sonra onları biraz daha soğumaya ve dinlenmeye bırakıyoruz 30 dakika yeterli olacaktır. Ardından afiyetle yiyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam