Kapat

Onlarca kişiyi intihar ettiren oyun “Blue Whale”

Son Kadın
Genel Onlarca kişiyi intihar ettiren oyun “Blue Whale”

Oyunlar herkes için çok eğlenceli. Bazı oyunları zaman kaybetmek için oynarken bazı oyunları ise bağımlılık yaptığı için oynarız bunlar arasında ise ayrım yapmak kolay değildir. Küçüklü büyüklü bir çok kişinin oynadığı oyunlar çok büyük sonuçlara ortam oluşturabilir. Bu yazımızda sizlere bir oyunun nasıl katil olabileceğini anlatacağız buyurun beraber  130 kişiyi intihar ettiren oyuna bir diğer adıyla Blue Whale oyununa bakalım.

 

 

Herkes hayatında bir kerede olsa oyunlar oynamıştır. Bu bazen bir bilgisayar oyunu bazen ise arkadaşlarınızla oynadığınız herhangi bir oyun olabilir. Ancak öyle bir oyun düşünün ki sonunda ölümünüze neden oluyor. Blue Whale bir diğer adıyla mavi balina oyunu daha önce hiç duymadıysanız şuan size oldukça masum ve bir insana zarar vermesi mümkün olmayan bir oyun gibi gelebilir.

 

Ancak bu bir bilgisayar oyunu yada her hangi bir yerden satın alıp oynayabileceğiniz bir oyun değil. Bu oyunu daha iyi anlamak için Nerve adlı filmi izleyebilirsiniz bu film tam olarak Blue Whale´den bahsetmese de size oyunun mantığını anlamak için yardımcı olacaktır.  peki bu oyun ne ve nasıl oynanıyor. Blue Whale Rusya’da oldukça meşhur olan VK adlı bir siteden oynanıyor oyunu oynayabilmek için bu siteden yapmış olduğunuz paylaşımlara #bluewhale olarak yazı eklerseniz bu oyunu oynamak istediğiniz anlamına geliyor ve size bu oyunun yöneticisi mesaj atıyor ” gerçekten bu oyunu oynamak istiyor musun ? ” eğer cevabınız evet olursa oyun başlıyor ve size 1. görevden 50. göreve kadar emirleri yerine getirmeniz gerektiğini söylüyor.

Oyuna başladığınız andan itibaren size psikolojinizi bozacak birçok görev veriliyor bu görevler bir zamana kadar size masum gelse de daha sonralarında canınızı yakacak hayatınızı tehlikeye atacak derecede şeyler isteniyor bunlardan bazıları ise ” eline F40 yaz ve resmini at, atardamarını kes ve resmini at, tüm gün boyunca korku filmi izle ve kanıtla, gece 4.20 de evden çık ve bir tren rayında dikil vb. gibi birçok tehlikeli görevi yerine getirmeniz bekleniyor.

Görevler arasında bu oyun yüzünden intihar eden insanları belli eden özelliklerden birisi ise her birinin kolunda bir jilet ile yapılmış bir balina resmi olduğudur. Bütün görevleri yerine getirip 50. göreve geldiğiniz zaman yönetici size intihar etmeniz gerektiğini söylüyor ve ölmenizi bekliyor eğer itiraz edip karşı çıkmaya çalışırsanız sizi tehdit ediyorlar. Söylenenlere göre tehditlerden birisi ise oyunu oynamayı kabul ettiğiniz günden son güne kadar telefonunuzun yada bilgisayarınızın  hangisiyle oynuyor iseniz kameralarından sizi seyretmeye ve görüntüleri kaydetmeye başlıyorlar  itiraz etmeniz sonucunda bu görüntüleri istemeyeceğiniz insanlara ulaştıracaklarını söylüyorlarmış. Bu tabi ki bir söylenti başka şekilde tehdit ediyor da olabilirler. Sonuç olarak oyunu oynayan herkes intihar etmeye çalışmış ve çoğunluğu hayatını kaybetmiş.

 

 

Anlattığımız bu oyun nedeni ile 130 kişi hayatını kaybetmiştir geçtiğimiz aylarda bu oyunun kurucusu yakalanmıştır. ifadesinde ise ” benim oyunum gereksiz insanları toplumdan temizledi ” şeklinde ifade veriyor ve bu oyun yüzünden intihar eden insanları biyolojik atıklar olarak adlandırdığını söylüyor. Bu oyun söylenenlere göre Samsunda genç bir çocuk tarafından da oynanmış ve 50. göreve geldiğinde intihar etmesine neden olmuştur. Bu yazıyı okuduktan sonra aklınızda bu oyunu oynamak veya denemek varsa aklınızdan çıkartın çünkü hiçbir oyun bir insanın yaşamından değerli değildir. Son olarak oyunun kurucusu yakalandı ancak oyun sadece bu adam tarafından yönetilmiyordu bu nedenden dolayı hayla oyunu oynayan insanlar bulunuyor. Oyunun adının Blue Whale ( mavi balina ) olmasının nedeni ise mavi balinalar eğer iyileşmeyecek kadar hasta olursa yada üzülürse kendini kıyıya taşır ve İNTİHAR EDER.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam