Kapat

Ölüm ormanı

Son Kadın
Genel Ölüm ormanı

Orman deyince aklınıza yeşilliklerle dolu son derece huzurlu ve keyif veren bir yer gelebilir. Aslında geneline baktığımızda ormanlar bu gibi huzur veren durumlarla doludur. Fakat bir orman düşünün ki birçok insanın intihar etmek için belirlediği ilk adres. Gelin bu ölüm ormanına beraber bakalım.

Japonya’ da bulunan Aokigahara ormanı olarak bilinen orman turistlerin gezmeyi en çok talep ettiği ormanlar arasında yer alıyor nedeni ise ne Fuji dağının yanında olması nede benzersiz bitki örtüsü. Her ay birçok insanın hayatına son vermek adına geldiği bu orman ” İntihar Ormanı ” olarak adlandırılıyor. Bu özelliği ile de birçok yöreden farklı insanları kendine çekiyor.

Ormana düzenli olarak turist kafileleri gezmek ve etrafı görmek için gidiyor fakat herkese ormanda tek başlarına bir yerlere gitmemeleri gerektiği ve kafileden ayrılmamaları gerektiği söyleniyor. Şuana kadar intihar eden insanlar çoğunlukla etraflarını ve ailelerini rahatsız etmemek ve üzmemek adına kimseye haber vermeden bu ormana geliyor ve çeşitli yollarla intihar ediyorlar.

Ormanlarda genel olarak görmeye alışık olduğumuz ” yerlere çöp atmayınız, ateş yakmayınız ” gibi tabelalar ormanları daha uzun süre hayatta tutmak adına yapılan çalışmalar arasında yer alır. Fakat bu ormanda bu tabelalar yerine ” lütfen intihar etmeyiniz sizi seven insanlar var, hayatınız her şeyden önemli ” gibi tabelalar bulunmakta.

Ormanın iç kısımlarına doğru gittiğiniz zaman buraya gelen insanların eşyalarını ve birçok iskelet kalıntısını bulmanız mümkün. Fakat ormanın içine girmek kesinlikle yasak olarak belirtiliyor, eğer düşünce olarak intihar amacında gelmediyseniz bile bu manzarayla karşılaştıktan sonra psikolojik eğilimler söz konusu olabiliyor. İntihar etmek için gelen insanlar kimi zaman burada bir kaç gün kalıp intihar ediyor kimi zaman ise geldikleri an hayatlarına son veriyorlar.

İntihar eden insanların seçtikleri yöntemler kendilerine biçtikleri ölüme göre değişebiliyor bazı insanlar kendilerini asarak bazıları ise günlerce aç kalarak ölmeyi tercih ediyor tek ortak noktaları ise bu ormanı seçmeleri. Ormanın girişinde sahipsiz hurdaya dönmüş onlarca araç bir daha asla geri gelmeyecek olan sahiplerini bekliyor. Unutmayın ki aldığınız her nefes size bir emanet.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam