Kapat

Okumaya değer 5 kitap

Son Kadın
Bilim Okumaya değer 5 kitap

Kitap okumak her insan için harika bir şey değil. Ancak bazı insanlar için kitap okumak bir kaçış yoludur. Her ne kadar kitap okursanız okuyun bazen yeterli gelmez hemen bir diğerine geçmek istersiniz. Bazen de elinize bir kitap alıp okumak size dünyanın en zor şeyi gibi gelir. Ancak öyle kitaplar vardır ki asla kitap okumam diyen birisi bile soluksuz bitirebilir. Bizde size bu kitaplardan seçtiğimiz 5 tanesini derledik gelin beraber bakalım.

 

 

KİTAP BEKLENTİLER ÜZER

 

 

Ahmet Yavuz yazarlığında olan kitabı mutlaka duymuşsunuzdur. Son zamanlarında herkesin merakında olan kitap aslında öyle herkesin anlayabileceği bir kitap değil nedeni ise bir şiir kitabı olması. Bu tür kitapları herkes okur ancak sayılı kişiler anlar. Şiir kitapları arasında son zamanlarda en başarılı ilerleyen kitap diyebiliriz. Çünkü yazar tamamen hissederek yazmış böyle kitapları eskiden bulmak kolay olurdu ancak şimdilerde bir araştırma gerekiyor. Eğer söylemek isteyip söyleyemediğiniz duymak isteyip duyamadığınız şeyler varsa bu kitap sizi tamamlayacaktır.

 

 


KİTAP AKLINDAN BİR SAYI TUT

 

 

 

John Verdon  yazarlığında olan kitap polisiye gerilim ve aksiyon konularını ele alıyor. Oldukça gizemli olan kitap bitene kadar soluksuz okumanıza neden olacaktır. kitaptan biraz spoıler vermeden bahsetmek gerekirse bir adam postasına bırakılmış imzasız bir mektup buluyor içinde şöyle yazıyor aklında 1-1000 arası bir sayı tut adam o an aklından 658 sayısını geçiriyor. Not şöyle devam ediyor sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin küçük zarfı aç.  Adam zaman kaybetmeden açıyor ve şöyle yazıyor aldıklarını geri vereceksin vermiş olduklarını aldığın zaman. Biliyorum ne düşündüğünü, ne zaman uyuduğunu, nereye gittiğini, nereye gideceğini. Seninle bir randevumuz var. Bay 658. şeklinde sürükleyici ve bittiğinde bile etkisinden çıkamayacağınız bir kitap.


KİTAP TUTUNAMAYANLAR

 

 

 

Oğuz Atay yazarlığında olan kitap filmlere dahi konu olmuştur. Yaşanmışlıkların yazıldığı okuyanlara farklı bir his katan bu kitap eğer gerçekten okursanız tekrar tekrar okuyacağınız kitapların arasına rahatlıkla girer. Kitabın konusu olarak Turgut Özben adlı bir adam kendisine örnek aldığı bir arkadaşının intiharıyla sarılır ardından arkadaşının hayatını araştırarak kendi benliğini bulmaya çalışır. Kitapta baş karakter bir nevi Selim Işık olsa da konular Turgut adlı kahraman üzerinden anlatılır. Bu adam insanları 2 guruba ayırır tutunan ve tutunamayanlar şeklinde. Bir gün arkadaşı Selim ´ in  günlüğünü bulur ve aslında Selim´in Türk tutunamayanları adında bir ansiklopedi hazırladığını görür ve olayı çözer Selim bir tutunamayan olduğu için intihar eder. Sonrasında Turgut kendisinin de bir tutunamayan olduğuna karar verir ve hayattan çıkıp gider. Bu kitap uzun zaman boyunca unutamayacağınız ve anlayarak okursanız her kelimesinde anlam bulacağınız bir kitap.


KİTAP SAKSI OLMANIN FAYDALARI

 

 

 

Stephen Chbosky yazarlığında olan kitap Charlie adında bir kızın yazmış olduğu mektuplarda ilerliyor. İlk başlarda okurken bir mektuptan diğer mektuba geçmesi garip ve anlamsız gelebilir ancak kitabı okumaya devam ettiğiniz zaman bütün mektupların birbiriyle alakalı olduğunu anlayacaksınız. Kitap tam konu olarak ergenlik döneminde olan bir çocuğun yeni bir liseye gidip orada kurduğu arkadaşlıklarından bahsediyor. Böyle deyince kitap size çok ergence gelebilir ancak okumaya başlayınca bırakamayacağınız bir kitap olacak.


KİTAP TRENDEKİ KIZ

 

 

Paula Hawkins yazarlığında olan kitap her sabah trene binerek işine giden  Rachel ´ın  bir çifti her sabah görmesiyle başlar. Rahcel yine trene bindiği bir gün adamın karısını göremez ve bu bi kaç kez daha olur ardından Rachel merak eder ve olayı araştırmaya başlar ve kadının kaybolduğunu öğrenir. Bütün bu olayların sonunda işin içinde eski kocasının da olduğu ortaya çıkar ve olaylar içinden çıkılamaz bir hal alır. Soluksuz okuyacağınız bu kitap merak etmenize ve okumaya devam etmenize neden olacak ayrıca kitabı başlarda çözemezseniz de  anladıktan sonra hayran kalacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam