Kapat

Oje sürmenin pratik yolları

Son Kadın
Moda Oje sürmenin pratik yolları

Oje pek fazla bilinmese de tarihten bu güne gelen bir güzellik ürünüdür yani bundan yıllar önce bile kadınlar ojelere bayılıyordu. Ancak her güzel olan şeyin bir zorluğu olduğu gibi oje sürme konusu da erkeklerin tahmin ettiği kadar kolay değil. Bazı kadınlar en mükemmeline ulaşabilmek için tahmin edemediğiniz kadar tekrar yapabiliyor. Bugün sizlerle oje sürmenin en pratik yollarını paylaşacağız buyurun beraber bakalım.

 

DOĞRU TEKNİK

Oje sürerken genel olarak yapılan yanlışlardan birisi ise sürme tekniğidir. Normalde kadınlar kenarlardan başlar ve orta kısma doğru ilerler ve büyük bir ihtimalle bulaşmaması gereken tırnak etlerine oje mutlaka bulaşır. Yapmanız gereken şey ise resimde olduğu gibi tırnak kısmımın tam ortasında başlayıp yanlarla ilerletmek olacaktır bu ojeyi bulaştırmaz iken güzel bir sürüş sağlayacak.

 

NEMLENDİRİCİ

Nemlendirici kısmı saçma gelebilir fakat önemli bir adımdır birçok konuda en güzel çözümler arasında yer alan nemlendiriciler tırnaklarında imdadına yetişiyor. Şekilli ojeleri seviyor iseniz bu ojeleri yaparken tırnak etlerinizin boyanmasında ve kolay çıkmamasından şikayetçi olabilirsiniz bunu engellemek için desen işlemini yapmadan önce tırnak etlerine nemlendirici sürüp desen uygularsanız tek bir ıslak mendil ile etlere bulaşan ojeyi temizleyebilirsiniz.

 

KIRMIZI OJE

Tırnakta son derece şık duran kırmızı ne yazık ki kadınların ilk tercihi olmuyor daha dorusu olamıyor. Oldukça sevilerek kullanılan bu ojelerin tek kötü noktası ise çok zor çıkması. Eğer kırmızı bir oje sürdüyseniz aseton ile üzerindeki tabakayı aldıktan sonra diplerde kalan kırmızı lekelere mutlaka rastlamışsınızdır. Bunu önlemek ise düşündüğünüzden daha kolay iki adet aşama bulunuyor ilk olarak bir ten çoraba kullandığınız asetondan biraz dökün ve öyle silin bu daha iyi bir sonuç verecektir. İkinci olarak 10 adet pamuk hazırlayıp her birine aseton dökerek tırnaklarınıza sarın 2-3 dakika bu şekil bekledikten sonra silerek çıkartın işe yarayacaktır.

 

BOZULAN OJE

Birçok kadının çıldırmasına neden olan bu durum birçok farklı şekilde ortaya çıkabiliyor fırçanın ucuna bir şey takılması, tırnağın bir yere çarpması gibi birçok farklı nedenden yeni sürmüş olduğunuz bir oje mahvoluyor ve tekrar sürmek zorunda kalınıyor. Fakat bu durum için mükemmel bir çözüm üretilmiş, bozulan ojeyi çıkartmadan tırnağın üzerine simli bir astar ekleyerek şık bir görüntüye ve az sinire sahip olabilirsiniz.

 

KURUYAN OJE

Yeni aldığınız bir oje beklerken yada yapılan bir yanlış yüzünden daha kullanmadan kuruyabilir bu durumda genel olarak yapılabilecek bir şey olmadığını düşünür ve atarız fakat bu ojeleri düzeltmek mümkün yapmanız gereken şey hafif kaynar bir suya ojeyi koyun ve 2-3 dakika bekleyin ardından birkaç kez salladıktan sonra içine 1-2 damla aseton damlatın ve ojeniz kullanmaya hazır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam