Kapat

Muhtemelen adını ilk defa duyacağınız meyveler

Son Kadın
Genel Muhtemelen adını ilk defa duyacağınız meyveler

Meyveler sürekli olarak hayatımızın herhangi bir bölümünde yerini alıyor. Hem pratik hem sağlıklı hemde lezzetli olan bu yiyeceklerin neredeyse yarısını biliyoruz yada öyle zannediyoruz. Bu gün sizinle muhtemelen ilk defa duyacağınız meyveleri sıraladık buyurun beraber bakalım.

 

! ÇARKIFELEK

 

 

Amerika’da yaşayan bu meyvenin şuan dünyaya yayılmış 400 tane çeşidi vardır. Sürüngen olarak kabul edilen meyvenini mutluluk verici bir özelliği olduğu da biliniyor. Ülkemizde ise Antalya kısmında daha çok yetişiyor.

 

! KAMKAT

 

 

Doğu Asya ve Çin’de yetişen bu meyveler hızla dünyaya da yayılmaya başladı. Görünüş olarak portakala benzeyen meyvenin bin bin bir türlü faydası var. Doğal bir iştah açıcı olan meyve sindirim bozukluklarını düzenlerken hızlandırıcı bir etkisi olduğu da biliniyor.

 

! AKE MEYVESİ

 

 

Batı Afrika bölgesinde yetişen bu meyve tropikal bir meyve olarak kabul ediliyor. Siyah kısımlarını yemeniz gerektiğini düşünebilirsiniz ancak siyah kısımları çekirdekleri olarak kabul ediliyor yani yemeniz gereken bölümü çekirdeğin altında kalan yerler. Ancak bu meyveyi yerken dikkatli olmanız gerekir çünkü içinde barındırdığı toksin zararlı olabilir bu nedenden dolayı kaynatılıp yenmesi tavsiye ediliyor.

! PİTAYA MEYVESİ

 

 

Güney Amerika ve Asya bölgelerinde yetişen bu meyvenin bir diğer adı ejder meyvesi olarak biliniyor. Meyvenin iç rengi iki çeşide ayrılıyor beyaz ve beyaz bilinen en yaygın faydaları ise göz sağlığını koruması ve kalsiyum değeri ile kemikleri güçlendirmesi.

 

! ATEMOYA MEYVESİ

 

 

 

Amerika’da yetişen meyve son derece sağlam olarak bilinen bir meyvedir. Kabuğu oldukça kolay bir şekilde çürüyebilir iken tatlı bir meyve  olarak da biliniyor. Faydaları saymakla bitmiyor kilo kontrolü için size yardımcı olurken spordan önce enerji ihtiyacınızı da oldukça iyi  sağlayacaktır. Erken yaşlanmayı önlediği de söyleniyor.

 

! KRAL MEYVESİ

 

Çin de yetişen bu meyve Liçi meyvesi olarak da biliniyor. Dış görünüş olarak dikenli duran meyvenin kabuğu oldukça sert iç kısmı ise dışına nazaran çok yumuşak olarak biliniyor. Kırmızı olan bu meyvenin içinden büyük bir beyaz meyve ve  çekirdeği çıkıyor faydaları ise saymakla bitmiyor kilo vermeye yardımcı, cildi gençleştiren, kan basıncını düşüren ve daha birçok özelliği bulunan meyvenin tadı çok tatlı bir üzümü andırıyor.

 

“Muhtemelen adını ilk defa duyacağınız meyveler” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam