Kapat

Köpekler neden sahiplerini yalarlar

Son Kadın
Genel Köpekler neden sahiplerini yalarlar

köpekler en dost canlısı hayvanlar arasında yer alıyor ve bakması da oldukça eğlenceli bir çok insanda en az bir tanede olsa köpek görmeye alışmışsınız dır. Her hayvan gibi köpeklerinde birçok farklı ırkı ve türü bulunuyor sahip oldukları türe göre saldırganlıkları dostlukları ve zekaları farklı oluyor. Ancak hangi türden veya ırktan olursa olsun her köpeğin mutlaka yaptığı hareketler vardır. Bunlardan bazıları yerleri koklamak, başka bir köpek gördüklerinde havlamak gibi özellikler olsa da en sevimli ve merak ettiren özellikleri sürekli olarak sahiplerini yalamaktır. Bu davranış bir çok farklı nedenden olabilir bugün sizlerle köpeklerin neden sahiplerini yaladıklarını paylaşacağız. Buyurun beraber bakalım.

 

! İLGİ İSTİYORLARDIR

 

 

İlgi insanlar için çok önemlidir eğer bir insana onun için önemli olduğunu göstermezseniz bir zamandan sonra kalbini kırar hatta onu kaybedersiniz. Köpeklerde tıpkı böyledir eğer onları sevdiğinizi ve önemsediğinizi hissettirmez iseniz artık sizin için önemsiz olduklarını hissetmeye başlarlar bu nedenle dikkatinizi çekmek için ayaklarınızı yüzünüzü ve kollarınızı yalarlar.

 

! SİZİ ÖZLEMİŞTİR

 

 

Köpekler güçlü olarak terk edilme hissine sahiptirler bu yüzden sürekli olarak yanında olan sahipleri bir süre boyunca onları yalnız bırakır ve bir yere giderse köpek kendini terk edilmiş ve istenmemiş gibi hisseder. Ve bir süre bunun üzüntüsünü yaşarlar. Daha sonrasında ise sahipleri geri döndüklerinde ter edilmediklerini anlar ardından bunun sevinci ve özlemini yalayarak ve üstünüze atlayarak gösterirler.

 

! TEMİZLEMEK İÇİN

 

 

Köpekler temiz olma konusunda çok hassas hayvanlardır. Şimdi benim köpeğim her şeyi yiyor her yerde oynuyor diyebilirsiniz ancak sonrasında her zaman kendini yalayarak temizlerler. İçgüdüsel olarak yaptıkları bu davranış sahiplerine de yansır köpek eğer sahibinin pislenmiş olduğunu düşünüyor ve hissediyorsa hemen her tarafını yalayarak kendisi gibi onuda temiz tutmaya çalışır.

 

! ÜZGÜN İSENİZ

 

 

Köpekler söylediğimiz gibi dost canlısıdır ve bazen içinde bulunduğunuz duyguları hissederler. Bir köpek sahibini üzgün yada keyifsiz hissederse onu güldürebilmek için çeşitli oyunlar dener ardından eğer hayla moraliniz yerine gelmediyse sizi yalayarak sevgilerini gösterir ve mutlu olmanızı beklerler. Bu yüzden köpekler eğer sahiplerini üzgün hissederlerse yalamaya başlarlar.

 

! TADIMIZI ALMAK İÇİN

 

 

Bu size garip ve komik gelebilir ancak köpekler insanların kokularını ve tatlarını severler özellikle sahiplerini bu nedenden dolayı çok sık yalarlar. Vücudumuzda bulunan tuzun tadı köpeklerin hoşuna gider ve ara sıra bu tadı almak için sizi yalamaya başlarlar. Özellikle yakın zamanda köpeğinizin sevdiği bir yemeği yediyseniz bu bir et olabilir onun kokusunu alıp tadını almak içinde yalarlar.

“Köpekler neden sahiplerini yalarlar” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam