Kapat

Kampa giderken yanınıza almanız gerekenler

Son Kadın
Genel Kampa giderken yanınıza almanız gerekenler

Kamp fikri doğa sevenlerin en çok sevdiği tatiller arasında yer alır. Belli bir süre boyunca doğa ile iç içe olmak şehirden uzaklaşmak belki sakinleşmek insanın ruhunu yenilemiyor değil. Hafta sonları yada hafta içleri belirli günler ile gidilen bu ufak kaçamaklar da yanınıza alacağınız şeyler gerçekten çok önemli hatta bazı durumlarda hayat kurtarıcı diyebiliriz. Bugün sizlerle kampa gittiğiniz zaman yanınızda olması gereken şeyleri paylaşacağız. Buyurun beraber bakalım.

ÇAKMAK

Birçok insan kamp gezilerinde çakmağı ufak detay yada bulunabilir bir şey olarak düşünür. Ancak eğer bir ormanda kalmak istiyorsanız yanınızda mutlaka çakmak bulunmalı. Kampta hem gece soğuğundan hem yırtıcı hayvanlardan hemde yaz aylarında son derece sinir bozucu olan sivrisinekleri sizden uzak tutacaktır. Eğer siz yada yanınızdaki herhangi bir arkadaşınız kibrit alma fikrine takılır iseniz kibrit kısa zamanda tüketilebilir bir yanıcı olduğu için kendinize 4-5 kutu almayı unutmayın.

 

SAĞLIK ÇANTASI

Ormanlık bir yere gideceğinizi düşünürsek bir ilk yardım çantası sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Ormanda birçok hayvan ve bitki bulunur bunlardan bazıları size değdiği gibi alerji kapıp hasta olmanıza neden olabilir. İlk yardım çantası bu gibi durumlarda içeriğinde bulundurduğu alerji kremleri yada ilaçlar ile yardımınıza koşacaktır. Ayrıca yürüyüş yaparken veya herhangi bir şey yaparken yaralanmanız sonucu içinde sargı bezi, yara bandı, saf alkol gibi malzemeler ile yaranızı dindirebilir.

 

EL FENERİ

El feneri alma ihtiyacı birçok kişinin aklından geçmeyecektir nedeni ise telefonlarda normal olarak zaten bulunan fenerler olabilir. Ancak telefonlarda bulunan fenerler aydınlatma açısından pek etkili olmamalarının yanında hızlı bir şekilde şarjlarının bitmesine neden olur 3 gün boyunca kampta kalacağınızı farz edersek yedek şarj aletlerinizi ilk gün kullanmak pek güzel olmayabilir. Aynı zamanda ateşin size oluşturacağı ışığı düşünerek almama kararına da varabilirsiniz fakat taşınabilir bir şey almak her zaman için daha faydalı olacaktır.

 

ÇADIR

Çadır kampta en önemli etkenlerden birisidir öncelikle eğer kalabalık bir ortam ile gidiyorsanız çadırınızı büyük ve rahat seçmek çok önemli çünkü gündüz yeterli görünen bir çadır gece size büyük zorluklar çıkarabilir. Ayrıca çadırın gece kolay bulunması için parlak renklere sahip olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. Eğer bir yaz kampına gidiyorsanız sinekliği olan çadırlar daha rahat bir uyku sunacaktır.

 

YEMEK ÇANTASI

Yiyecek bir şeyler almayı unutacak değilsiniz ancak bu tür tatillerde yapılan yanlış için listemize katmayı tercih ettik. Yanınıza bolca abur cubur çok az besleyici yiyecekler almak ilk günlerde doğru ve güzel bir seçim gibi görünse de vücudunuz size enerji üretebilmek için daha fazla besleyici yiyeceğe ihtiyaç duyar bu yüzden yanınıza çokça abur cubur almak yerine yeterli derecede almak besleyici yiyeceklere yer açacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam