Kapat

Kahin Ahtapot Poul

Son Kadın
Bilim Kahin Ahtapot Poul

Ahtapot deyince aklınıza ya şu yemek masalarında yada denizlerde gördükleriniz gelebilir hatta bu hayvanların ne kadar zeki olduğunu da mutlaka duymuşsunuzdur. Kemiklere sahip olmayan ve kafalarından 8 bacaklı olan bu hayvanlar istedikleri renge de bürünebiliyorlar bunlar sizi zaten şaşırtırken bugün sizinle  kahin bir ahtapot olan Poul’ u paylaşacağız. Şuana kadar yaptığı bütün tahminleri doğru çıkan bu ahtapota gelin beraber bakalım.

 

! ALMANYA – SIRBİSTAN

 

 

Dünya kupası gruplarında oynayan Almanya-Sırbistan maçı oldukça merak edilen bir maçtı. Ahtapot Polu’un tahminde bulunması için 2 adet kutuda her takımın bayrakları sunuldu. Poul ise Sırbistan’ı seçti kimsenin kazanmasına ihtimal vermediği bu takım maçı  kazandı.

 

! İNGİLTERE – ALMANYA

 

 

Almanya’nın karşısına daha sonrasında çok zorlu rakipler çıktı bunlardan birisi ise İngiltere oldu.  Birçok kişi Ahtapot Poul’un bu maçı doğru tahmin edemeyeceğini çünkü çok zor bir maç olduğunu söylediler ancak Poul Almanya bayrağını seçti ve 4-1 Almanya kazandı.

 

! ALMANYA – GANA

 

 

Almanya’nın gruplardaki 3. maçı olan Almanya-Gana maçındaki tahminler oldukça tartışmaya açıktı ve hakkında birçok yorum yapıldı işin sonunda ahtapot Pul’a sorma zamanı gelince gergin bir bekleyişin ardından Poul Almanyayı seçti ve maçta Almanya 1-0 kazandı.

 

! ALMANYA – ARJANTİN

 

 

Almanya’nın maçlara devam ettiği sürelerde sıra Arjantin – Almanya maçında idi bu seferki tahminide doğru olursa artık Poul’un bir kahin olduğunu kabul edeceklerdi. Maçtan önce önüne koyulan kutulardan Almanyayı seçen Poul doğru tahmin etti ve 4-0 Almanya galip oldu.

 

! ALMANYA – İSPANYA

 

 

Almanya-ispanya maçında herkesin gözleri ahtapot Poul de idi merakla beklenen tahmini için önüne koyulan kutulardan İspanyayı seçti. Bu durum Almanya tarafını çokça tedirgin etti maçın sonucunda ise İspanya 1-0 kazandı.

 

! ALMANYA – URUGUAY

 

 

Almanya bir önceki maçta galibiyete uğrayınca finale çıkamadı ancak üçüncülük maçında yer aldı. Bu maçta Ahtapot Poul’a tekrar tahmin yaptırıldı ve Poul Almanyayı seçti ve Almanya bu maçı kazanarak Dünya üçüncüsü olmayı başardı.

 

! İSPANYA – HOLLANDA

 

 

Ahtapot poul’a son olarak final maçında karşı karşıya gelecek İspanya-Hollanda maçı için tahminde bulunmasını istediler ve önüne her iki takımında bayrağını taşıyan iki ayrı kutu seçtiler. Ahtapot Poul bu sefer İspanyayı seçti ve final maçını İspanya kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam