Kapat

İnsanları rahatlatan durumlar

Son Kadın
Bilim İnsanları rahatlatan durumlar

İnsanlar çoğu zaman gergin ve düşünceli bir şekilde hayatlarına devam ederler. Kimi zamanlar okullarını kimi zaman işlerini kimi zaman ise sevdiği insanı düşünerek akıllarını sürekli meşgul eder ve yorgun bir zihinle yaşamaya devam ederler. Son yıllarda ortaya çıkan birçok farklı durum daha fazla strese ve düşünceye neden oldu diyebiliriz bu nedenden dolayı bugün sizlerle insanları rahatlatan durumları paylaşacağız buyurun beraber bakalım.

 

SESSİZLİK

Sessizlik konusu aslında göreceli bir kavram olsa da çoğunluk sevdiği için eklemek istedik. Yaşadığımız dünyada her gün bizi ilgilendirmeyen milyonlarca ses duyarız bu bir insanın sesi, bir şarkı, bir kavga yada herhangi başka bir ses olabilir. Bazı insanlar kendilerin bu seslerden soyutlayıp tek kalmak ve sessiz bir ortamda olmak ister buda çoğu zaman rahatlatır.

 

MÜZİK

Müzik tüm insanların sevdiği ve sürekli olarak hayatımızın içinde bulunan bir şey. Bazen  mutlu günlerimizde bazen ise en kötü günlerimizde bize sürekli iyi gelen şey müziktir. Ancak her konuda olduğu gibi müzikte de fikir ayrılıkları vardır bu durumu ortadan kaldırmak için birçok farklı tarza uygun müzik yapılır. Eğer düşünceliyseniz ve sizi rahatlatacak bir şeyler arıyorsanız müzik size ilham verecek.

 

KONUŞMAK

Konuşmak basit bir durum gibi görünse de aslında hiç öyle değildir ki bunu çok düşünen insanlar mutlaka bilir. Bazen iş arkadaşınızla bazen sevdiğiniz insanla aklınızdan geçtiği gibi konuşamazsınız bu durumda sizi strese sokar ve hayatınızı etkiler. Bu yüzden  karşınızda kim olursun anlatmak istediklerinizi aklınızdan geçtiği gibi anlatmak yada bir derdi başka bir insanla paylaşmak sizi yüksek seviyede rahatlatacaktır.

 

HOBİLERİNİZ İLE UĞRAŞMAK

Her insanın sevdiği bir şey mutlaka vardır bu bazen yeni şeyler dinlemek bazen uzun soluklu yürüyüşler yapmak bazen ise bir sahilde oturmak olabilir. Bu gibi durumlar insanların ruhlarını ve düşünce tarzlarını yansıtır. Eğer bir şeyi yapmak sizi mutluluk veriyorsa motive veriyorsa i şey sizin hayatınızda önemli bir parça demektir. Bu nedenden dolayı eğer rahatlamak ister ve yapacak şeyler ararsanız önce sevdiğiniz anlara bakın.

 

HAYVANLARLA UĞRAŞMAK

Yaşadığınız ortamda rastgele bir panda görme ihtimaliniz yoksa sizi mutlu edecek diğer hayvanlara yoğunlaşmanız gerekir. Herkesin bildiği çok güzel bir söz vardır ” Bir insan eğer hayvanlarla anlaşamıyorsa kimseyle anlaşamaz ” bu söz aslında çok önemli bir sözdür çünkü insanlar hayvanları sevdikleri zaman kendileri fark etmeden mutluluk hormonu salgılarlar misal bir köpeğin tüylerini okşamak size normalde olduğunuzdan 5 kat daha yüksek bir mutluluk verir. Bu demek oluyor ki hayvanlarla iyi anlaşın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam