Kapat

Hayatınız yolunda mı?

Son Kadın
Genel Hayatınız yolunda mı?

Ortalama olarak hayatta şansınız varsa 120-130 yaşlarına kadar bir ömür sürdürebilirsiniz. Ancak önemli olan şey ne kadar yaşadığınız değil hayatta olduğunuz sürece nasıl yaşadığınız dır. Bir insan hayatının %30 luk kısmını keşke diyerek ve yaptığı şeylerden pişman olarak geçirir geri kalan ömrünü de çalışarak veya bir şeyler düşünerek, genel olarak bu tabloyu aklınızda canlandırır iseniz kendiniz için yapmış olduğunuz şeylerin ne kadar az olduğunu fark edersiniz. İnsan hayata belirli bir amaçla getirilmiştir ve bu amaç doğrultusunda hareket etmesi beklenir. Peki sizin hayatınız ne kadar yolunda ?

 

Yaşadığınız şehir büyük bir şehir ise sürekli olarak bir kaosa maruz kalıp aklınızı bu gibi durumlarla doldurursunuz. Bir şehri ne kadar severseniz sevin orada yaşama kararı vermeden önce kendinizi böyle bir şehirde koştururken hayal edebiliyor musunuz yoksa sadece o şehrin tarihi ve barındırdığı güzellikler konusunda bu şehirde olmak istiyorsunuz buna bakın.

 

Bazen istediğiniz şeyin aslında o olmadığını elde ettiğinizde anlarsınız. Günümüzde neredeyse bir hastalık durumuna gelecek memnuniyetsizlik durumu insanın hiçbir olayı hissederek ve doruklarda yaşamamasının sonucu oluşan bir duygudur. Görmüş olduğunuz, tatmış olduğunuz veya yapmış olduğunuz şeyleri sadece çekip sosyal medyaya atmak için görüp, tadıp ve yapıyor olmanız size ne bulunduğunuz durumdan nede hayattan tat aldığınızı hissettirir. Gerçekten yaşadığınızı hissetmek istiyor iseniz bırakın telefonlarınızı ve daha önce hiç yapmamış olduğunuz belki çok tehlikeli belki çok çocuksu bulduğunuz şeyleri yapın. Emin olun ki o anda gerçekten yaşadığınızı ve her şeyi yapabileceğinizi hissedeceksiniz.

 

Kendinize bir hayat felsefesi oluşturun ve bunun yolunda gidin bırakın planları, programları ve ” daha önce hiç denememiş olduğunuz bir şeyi deneyin” bu olayı her yerine getirdiğiniz zaman aslında hayatınızı kontrol edebileceğinizi ve plansız da hayatta kalabileceğinizi anlayacaksınız. Daha önce hava dalışı yapmadıysanız atlayın gitsin bunu yapan kaç kişi ölmüş olabilir ki ? veya daha önce hiç kalabalıkta şarkı söylemediyseniz söyleyin gitsin sesinizin güzel olmasına gerek yok dinlemek istemeyen gider zaten. Hayatınız, işiniz, eşiniz sizi kontrol etmesin radyoda en sevdiğiniz şarkı çalmaya başladığı an gideceğiniz yere vardıysanız durun ve şarkının bitmesini bekleyin hayat siz plan yapmasanız da akmaya devam ediyor.

 

“Hayatınız yolunda mı?” üzerine 0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam