Kapat

Hangi çiçek ne anlama gelir?

Son Kadın
Genel Hangi çiçek ne anlama gelir?

Çiçekleri severiz özellikle kadınlar söz konusu ise çiçeklere bayılırız. Etrafımızda bir çok çiçek bulunuyor. Aslında seçerken renkleri pek fazlada dikkatimizi çekmiyor. Önemli olan güzel kokup hoş görünmeleri. Peki size gelen çiçeklerin  farklı bir bir anlamı olduğunu söylesek hoşunuza gider mi? Bu gün sizinle hangi çiçek ne anlama geliyor onu paylaşacağız buyurun beraber bakalım.

 

! KIRMIZI KARANFİL

 

 

Kırmızının aşkı zarafeti ve tutkuyu anlattığını hepimiz biliyoruz ancak bir karanfilin kırmızı olması farklı nedenler doğurabilir. Eğer mutlu bir gününüzde size güzel kırmızı bir karanfil geliyorsa korkmayın bu karanfilin karşıdaki kişinin size olan aşkını ve sevgisini anlatır. Ancak eğer bir önceki gün kocanızla, sevgilinizle tatsız bir durum yaşadıysanız ve size kırmızı bir karanfil ile gelirse sevinmeyin deriz. Nedeni ise bu gibi zamanlarda kırmızı karanfil kırgınlığı ve burukluğu ifade eder. Aynı zamanda mezarlara en çok getirilen çiçektir kırmızı karanfil bir insana olan minettarlığı ve özlemi gösterir.

 

! ORKİDE

 

 

Orkideler zarif aynı zamanda  narin çiçeklerdir ve herkese verilmez bu çiçekler. Orkidenin bir çok anlamı vardır görüntüsündeki gibi zarafeti, sevgiyi, aşkı ve en önemlisi gücü temsil eder. Çiçeklerin anlamı size bazen bir şey ifade etmeyebilir ancak bir insanın söyleyemediklerini dile getirirler. Bir insan sizin gözünüzde güçlüyse ve böyle hissetmek istiyorsa ona en güzel hediye olarak bir orkide hediye edebilirsiniz. Belki o söylemek istediğinizi hemen anlamaz ama anladığında gözünde mükemmel canlanacaksınız. Ayrıca ameliyat olan hastalar içinde güçlü olması gerektiğini nazikçe söylemek için genellikle orkide armağan edilir.

 

! GÜL

 

 

Kırmızının cazibesini son derece gördüğümüz bir çiçek ile yeniden karşınızdayız. Güller çok özel çiçeklerdir her bir rengi farklı bir duyguyu temsil eder. Kırmızı gül ise bunlar arasında en tehlikeli olanıdır diyebiliriz nedeni ise arada olan bir çiçektir bazen bir kişinin size olan aşkını, tutkusunu, güvenini gösterirken bazende gidişini ve ayrılığı temsil eder. Diğer renklerine gelirsek beyaz ve sarı güller sizi hep mutlu edecektir ancak siyah ve kırmızı gülde dikkatli davranın deriz.

 

! PAPATYA

 

 

Papatyalar çok narin çiçeklerdir herkes de sevmez açıkçası nedeni ise dalındayken kokmaz ancak kopartıldıktan sonra kimine göre kötü kokar. Bazı insanlar ise bunu kötü bir koku olarak değilde sevdiği insandan ayrılan kişinin acısı olarak adlandırmışlar. Bu yüzden papatyalar herkese verilmez sadece üzerindeki bu manayı anlayacak kişilere verilir. Genel olarak anlamı ise sadeliği, duruluğu, ve saf güzelliği temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam