Kapat

Grip için neler yapılmalı?

Son Kadın
Sağlık Grip için neler yapılmalı?

Grip yaz kış duraksız başımıza gelen tatsız olaylar arasında yer alıyor en kötü yönü ise bulaştıktan sonra geçmesi kolay olmuyor ve hızlı bir şekilde etrafımızdaki insanlara da yayılıyor. Mevsim olarak daha çok kışın ortaya çıkan bu hastalık genellikle soğuktan ve yorgunluktan oluyor. Sizlerle bu hastalığa yakalandığınız zaman ne yapmanız gerektiği hakkında makalemizi buyurun beraber inceleyelim.

 

KENDİNİZİ TERLETİN

Terlemek konusu pek temiz gelmeyebilir hatta mevsim yaz ise en sevimsiz durumlar arasında kolaylıkla yer alabilirler. Ancak ter her hastalıkta kolaylık sağlayan bir yoldur. Grip olduysanız vücudunuz mikroplara maruz kalmış demektir. Bu mikropları vücudunuzdan ne kadar çabuk atarsanız iyileşme süreciniz o kadar hızlı olur. Boşaltım sisteminde en hızlı ve etkili yer alan madde ise terlemektir.

 

C Vitaminli Meyveler tüketin “PORTAKAL YİYİN”

Portakal vitamin düzeyinde en besleyici meyveler arasında yer alır bir çok ilacın tadının portakal gibi olmasının da nedeni budur. Yüksek derecede C vitamini barındıran bu meyve hastalıklar konusunda da birebirdir. Bir yada iki portakalı yemeniz yada sıkıp içmeniz size hem lezzetli bir içecek hemde doğal bir ilaç sağlayacaktır.

 

SEBZE YİYİN

Sebze yemek her derde deva olarak biliniyor. Tatları insanları pek haz etmese de yenmesi gereken en temel besin kaynakları arasında yer alıyor. Genel olarak salatalık ve brokoli grip tedavilerinde en sık kullanılan sebzeler arasında yer alır. Bu sebzeleri haşlayıp yemeniz gribin daha hızlı geçmesine yardım eder.

 

ADA ÇAYI İÇİN

Adaçayı çaylar arasında hastalık için kullanılan en genel çaydır. Adaçayı kullanırken yapraklarını kaynatıp içmeniz sizi daha hızlı iyileştirecektir. Bu çayın direnç kazandırıcı ve mikroplara savaş veren bir etkisi vardır.

 

TAVUK SUYU TÜKETİN

Mutlaka bir yerlerde tavuk suyuna çorbayı duymuşsunuzdur. Gribe en iyi gelen yiyecekler arasında hem bu şifalı çorba hemde tavuk yer alıyor. Tavuk besin değeri en yüksek yiyecekler arasında yer alıyor. Ancak grip zamanında size daha fazla yardımcı oluyor tavuğu hem haşlayıp tüketebilir hemde çorba yaparak yiyebilirsiniz ayrıca lezzetli de olacaktır. Bu bağışıklığınızı güçlendirirken hastalığınızın daha hızlı ilerleme kaydetmesine yardımcı olur.

 

Sağlık ile ilgili merak edebileceğiniz diğer yazılarımız

Mide bulantısı nasıl geçer?

Baş ağrısına ne iyi gelir?

Göz ağrısına ne iyi gelir?

Baş ağrısı neden olur?

“Grip için neler yapılmalı?” üzerine 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam