Kapat

Göz ağrısına ne iyi gelir?

Son Kadın
Sağlık Göz ağrısına ne iyi gelir?

Gözler vücudumuzda en hassas yerlerdir. Bunun yanında bir insana gerekli olan önemli organlar arasında da yer alır ancak gözlerimize iyi bakmak her zaman kolay olmuyor. Narin olmalarından dolayı ufak bir şeyde bile rahatsız olup alerji olabiliyor ve ağrıya biliyorlar. Genelde ağrı sebebi gün içinde çok yormanız, sürekli olarak ekrana bakmanız, bir şey girmesi veya çarpması şeklinde arttırılabilir. Peki gözlerimiz ağrıdığında onlara ne yapmamız gerekir ne iyi gelir? Bu gün sizinle göz ağrısına ne iyi gelir konusunu paylaşacağız buyurun beraber bakalım.

 

! PATATES

 

 

Patates nasıl yardım edebilir diyebilirsiniz bazılarınız ise ne anlatacağımızı çoktan anlamıştır. Patates çok eski yıllardan beridir göz için kullanılan besinler arasında yer alıyor nasıl kullanacağımıza gelir isek patatesin kabuğunu soyunuz ardından bir rende ile kaseye rendeleyin ve rendelenmiş patatesleri temiz bir peçeteye koyun ardından rahatsız olan gözünüze suyunu sıkın. Bu gözlerinizi rahatlatacaktır.

 

! BUZ

 

 

Buzun gözlerde güzellik olarak da kullanıldığını biliyorsunuzdur. Kendisi ağrı içinde birebir buzun uyuşturucu ve rahatlatıcı bir özelliği olduğu için göz ağrılarında oldukça kullanılır yapmanız gereken şey ise çok basit buzdolabınızda donmuş halde bulunan buzları bir buz torbasına koyun ardından nazik ve yavaş bir şekilde gözünüze uygulayın. Ancak bunu yaparken çok dikkatli olun gözünüze çok bastırır iseniz bu dahada ağrımasına neden olabilir.

 

! SALATALIK

 

 

Salatalık ferah ve çok sağlıklı bir yiyecek bunun yanında kadınların birçok kozmetik malzemesinde de yerini alıyor. Ancak herkes göz ağrısına iyi geldiğini bilmez salatalığın içinde bulunan vitaminler sayesinde ağrınızı alacaktır. Yapmanız gereken şey ise salatalığı güzelce yıkayın ardından dilimleyip dondurucuya atın burada 10-15 dakika kadar beklettikten sonra gözlerinizin üzerine koyun ve bir süre bekletin iyi gelecektir.

 

! SARIMSAK

 

 

Sarımsak denince korktuğunuzun farkındayım ancak göz ağrılarının genel sebebi oluşan iltihaptır. İltihap ile başa çıkmanın en iyi yolu anti bakteriyel özelliklere sahip ürünler kullanmaktır. Yapmanız gereken şey bir sarımsağın kabuğunu soyun ardından ortadan ikiye bölerek gözünüze kapalı bir şekilde uygulayın. Bu biraz gözlerinizi yakacaktır ancak çok iyi sonuçlar alacaksınız.

 

! GÜL SUYU

 

 

Gül suyu tedavisi en kolay ve en etkili yöntemler arasında yer alır temizleyici ve ferahlatıcı özelliği olan gül suyu gözlerinizin iltihap ve bakteriden arınmasına yardım edecektir. Kullanımı ise basit gül suyunu iki şekilde uygulayarak kullanabilirsiniz ilk olarak gül suyu ile gözünüzü durulayıp masaj yapabilir ve ikinci olarak bir damlalık içine koyup göz damlası olarak kullanabilirsiniz. Her ikisi de işinize yarayacaktır.

Sağlık ile ilgili merak edebileceğiniz diğer yazılarımız

Grip için neler yapılmalı?

Mide bulantısı nasıl geçer?

Baş ağrısına ne iyi gelir?

Baş ağrısı neden olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam