Kapat

Gelinlik alışverişinde dikkat edilmesi gerekenler

Son Kadın
Moda Gelinlik alışverişinde dikkat edilmesi gerekenler

Gelinlikler bir kadın için en önemli unsurlardır. Bir kadın çocukluğundan evlendiği güne kadar giyeceği gelinliği hayal eder ve kafasında tasarlar ancak yıllarca beklenen o alışverişin zamanı gelince her şey aklınızda kurduğunuz kadar kolay olmaz. Yüzlerce gelinlik arasında kendinizi kaybeder ve ne istediğinizi unutursunuz. Bu gün sizlerle gelinlik alışverişinde dikkat etmeniz gereken unsurları inceleyeceğiz. Buyurun beraber bakalım.

 

! HER MODELİ DENEMEK

Gelinlik alışverişinde en büyük hata aklınızda belli bir modelle gitmek ve o modele sadık kalmaktır. Düşündüğünüz dantelli, balık, prenses modellerindeki gelinliklerden birini belirlenir ve bütün alışveriş boyunca o model üzerinden farklı tarzlar denenir. Ancak gelinlikler belirsiz kıyafetlerdir asla beğenmem diye giydiğiniz bir gelinlik size düğününüzde eşlik edebilir bu yüzden gittiğiniz yerdeki bütün modelleri deneyerek içinize en sinen gelinliği seçmeniz hem mutlu olmanızı hemde aklınızda soru işareti kalmamasına yardımcı olur.

 

! VÜCUDUNUZA UYGUN SEÇME

Vücudunuza uygun olarak gelinlik seçmeniz hem sizi daha rahat hissettirecek hemde daha şık duracaktır. Dikkat etmeniz gereken unsurlar ise kendinize göre değişebilir eğer topuklu ayakkabılar ile yürümekte zorlanıyor iseniz kuyruğu yada duvağı uzun gelinlikler seçmeniz sizin işinizi dahada zorlaştıracaktır. Eğer büyük göğüslere sahip iseniz kolsuz bir gelinlik seçmeniz düğünde hareketlerinizi kısıtlayıp size kabus olacaktır veya tam anlamıyla vücudunuzu sergilemek istiyor iseniz balık model seçmeniz bu arzunuza çözüm olacaktır. Prenses modellerde ise dikkat edilmesi gereken unsur eğer çok dans etmek istiyor iseniz gelinliğin eteğini çok fazla kabarık tercih etmemeniz gerekir.

 

! FİYAT

Yukarıda görmüş olduğunuz gelinlik Dünyanın en pahallı gelinliği olarak biliniyor. Ancak şuan evlenmek isteyen bir geline bu gelinliği verseniz birçoğu beğenerek giymez. Burada anlatmak istediğimiz şey güzel gelinlikler için milyarlarca dolar harcamanıza gerek olmadığı. Çok yüksek fiyatlı bir gelinlikten nefret edebilirsiniz bu şu demek oluyor eğer maddi olarak durumunuz iyiyse en pahallı gelinliği almak yerine içinize en sinen ve yakışan gelinliği almanız size daha yüksek bir özgüven katacaktır. Bu yüzden gelinlik alırken fiyatı yüksekse güzeldir mantığını bir kenara bırakın ve etrafınıza bakın 800 tl olan bir gelinlik size dünyanın en güzel gelinliği olabilir.

 

! KENDİ FİKRİNİZ

Eğer baskıcı bir arkadaş grubunuz yada aileniz varsa gelinlik alışverişine sizin fikirlerinizi önemseyen ve doğruları söyleyen birisi ile gitmeniz gerek. Aileniz sizin nefret ettiğiniz bir gelinliği beğenir ise uzun vadede o gelinliği almanız için size baskı yapacaktır. Arkadaşlarınız ise fikirlerinizi önemsemeden yorum yapıp beğenmiş olduğunuz bir gelinlikten sizi soğutabilir. Bu yüzden alışverişe giderken size baskı yapmayacağına dair emin olduğunuz insanları yanınıza alın.

 

! RAHAT ETMEK

En önemli olan unsur rahat olmanızdır tüm gece aynı kıyafetle duracağınız için eğer içinde rahat değilseniz bu kendi düğününüzde yeteri kadar eğlenemezsiniz demektir. Delice danslar ve hiç bitmeyen hareketlilik size zevk versede rahat ve konforsuz bir gelinlik bütün bunları engeller. Bu yüzden içinde her dans figürünü yapabileceğiniz bir gelinlik seçmeye bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam