Kapat

En garip 5 Guinness rekoru

Son Kadın
En'ler En garip 5 Guinness rekoru

Guinness rekorlar kitabına girmek oldukça zor bu kitaba girebilmek için ya sıra dışı bir yeteneğin olması gerekiyor yada dünyada ilk defa bulunan bir şeye sahip olman gerekiyor mesela 10 metre boyundaki bir kaşık. Bu yıl 62. basımı piyasaya sürüldü içinde tam olarak 4 binden fazla rekor bulunuyor. Bazıları mantıklı gelse de bazılarını görünce bu neden var diyebiliyorsunuz bizde sizler için en garip guinness rekorlarını sunuyoruz buyurun beraber bakalım.

1 JOSEF TÖDTLİNG

 

Bu adam tabiri caizse tam bir manyak rekorlar kitabına korkutucu bir yoldan giren josef özel olarak eğitilmiş dümen atı tarafından 35 km hızla 500 metre sürüklendi. Bu yeterince korkunç değilmiş gibi onu rekorlar kitabına sokan şey atın arkasında yanarak sürüklenmesiydi. Josef bu işlevi yaparken bir kaç kat kıyafet, soğutma jeli, metal parlatma dirsek pedleri ile korunuyordu ancak her şeye rağmen yapmış olduğu bu hareket herkesin ağzı açık bir şekilde onu seyretmesine neden oldu.

 

 

2 ELAİNE DAVİDSON

 

Gördüğünüz an bu kadının rekorunu anlamış olmanız zor değil aslında bir diğer garip rekorumuz en fazla piercing rekoru. Bir insan vücudunda bu kadar delik ister mi bilmem ama bu kadının vücudunda ki delikler onu rekorlar kitabına sokmuş. Bu alanda bir çok insan guinness rekorlar kitabına başvursa da Elaine tam olarak 1903 adet piercing ile rekorlar kitabına girmeyi başarmış şuan için onu geçen kimse yok ancak ileride belli olmaz.

 

 

3 GARRY STRETCH

 

İngiliz Garry rekorlar kitabına girmek için farklı bir yol bulmuş diyebiliriz. Bu adamda doğuştan gelen bir esneklik var rekorlar kitabına  en esnek boyunlu adam olarak girse de sadece boynuyla kalmıyor. Bütün vücudunda belirli bir esnekliğe ulaşabiliyor zira normal bir insanın deri esnekliği Garry ile yarışamaz bile çünkü Garry cildini tam olarak 15,8 cm esnetebiliyor buda onu bir Dünya rekortmeni yapıyor.

 

 

4 CHAYNE HULTGREN

 

Dünyanın konuştuğu bu rekor yerini hak etmiş diyebiliriz en riskli ve gerçek dışı olan bu rekor Avustralyalı sokak göstericiliği yapan Chayne Hultgren den geliyor. Bu adam tam olarak  her biri 72 santim olan 18 tane kılıcı düz bir şekilde ağzında tutarak bir Dünya rekoru kırdı kılıçları sadece elimizde tutmak bile oldukça korkunç iken bu genç adam aynı anda 18 kılıcı yutacak kadar fazla ağzında tutarak ağızları açık bırakan bir rekora imza attı.

 

 

5 HEZİ DEAN

 

 

Bu adam adeta ölümle oyun oynamış diyebiliriz. Sihirbaz olan Hezi Dean Tel Aviv´ de kurulan bir platformda çılgınca bir rekora imza atmış ve bir buz küpünün içinde tam olarak 64 saat kalarak Dünya rekoru kırdı. Ne kadar tehlikeli olduğunu tahmin etmek zor değil aslında bir rekor için değermiydi bilemeyiz ancak bu rekoru izleyenler olayı oldukça gergin ve sabırsız izlediklerini söylemişler.

“En garip 5 Guinness rekoru” üzerine 2 yorum

  1. kübra says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam