Kapat

Dünyanın en zararsız hayvanları

Son Kadın
En'ler Dünyanın en zararsız hayvanları

Hayvanlar yaşadığımız dünya üzerinde insanlara en yardımı dokunan canlılar diyebilir bazılarının sadece sevgisi bazılarının ise yaratılış ile var olan besinleri her konuda hayatımızı daha iyi bir hale getirmek için atlanan basamak diyebiliriz. Dünyanın oluştuğu ilk günden beri insanlarla var olan hayvanlar bazen sizleri ürkütebilir ve canınızı yakabilirler. Fakat bu yazımızda sizlerle dünyanın en zararsız hayvanlarını göstereceğiz buyurun beraber bakalım.

 

ÇEKİRGE

Çekirgeler dünyanın en zararsız hayvanları olarak biliniyor ve buna kimse karşı çıkamıyor nedeni ise bir insana hiçbir şekilde zarar vermemiş olmalıdır. Özelliklerine bakmak gerekirse bu hayvanlar ortalama 2-3 metre kolaylıkla sıçrayabilir ve 2 saat boyunca hiç durmadan uçabilirler. Genellikle yazın gördüğümüz çekirgelerin ortalama yaşama süresi ise 130 gün kadardır. Zararsız olmalarına rağmen birçok insan çekirgelerden nefret eder zıpladıkları yada öttükleri için olabilir.

 

ÖRDEK

Ördekler zarar vermeye meyilli hayvanlar değillerdir gerçi zarar vermek isteseler de boyutları buna pek müsait değil. Birçok reklamda, çizgi filmlerde ve televizyonlarda gördüğünüz plastik ördekler zararsız bir hayvan oldukları için çocuklar korkmaz düşüncesiyle tasarlanmıştır. Doğdukları ilk andan itibaren göllerde ve bataklıklarda yaşayan bu hayvanlar zarar vermenin yanı sıra evcil bir hayvan haline gelmiştir.

 

KÖPEK

Köpekten korkan bir insansanız bu madde size çok saçma gelebilir ancak köpekler son derece zararsız hayvanlar arasında yer alır. Birçok farklı türe ve özelliğe sahip olan bu hayvanlar genel olarak insanlara yakın ve yardımsever hayvanlar olarak bilinir. Bugüne kadar birçok köpek saldırısı duyduğunuza eminiz ancak hiçbir köpek kendisine zarar vermeyen bir insana ortada hiçbir neden yokken saldırmaz bu sahibinin verdiği bir komutta olabilir sizden aldığı kötü elektrikte. Köpekleri saldırgan yapan tek şey ise onları yetiştiren sahipleridir. Karanlık bir odada sadece kanlı çiğ et vererek bir insanın hayatını sürdürseniz oda aynı biçimde saldırgan olacaktır.

 

BALIK

Balıktan kastımız elbette köpek balığı veya vatoz değil bu tür saldırgan balıklar ciddi acılara neden olabilir. Ancak şu sürekli evlerde gördüğünüz ve her rengi olan sevimli balıklar ne yaparsanız yapın size hiçbir şey yapmaz daha doğrusu yapamaz bu özelliği onu en zararsız hayvanlar arasına sokmayı başarıyor.

 

KURBAĞA

Kurbağalar sevilmeyen ancak zararsız olan hayvanlar arasında yer alıyor. Fakat kurbağaların cinsine göre onları sevmeniz gerektiği bilgisi unutmayın renkli ve benekli kurbağaların bazıları son derece zehirli olabiliyor. Bizim zararsız adı altında paylaştığımız kurbağalar ise göl ve sazlıklarda yaşayan yeşil kurbağalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam