Kapat

Dünyanın en ilginç ölümleri

Son Kadın
En'ler Dünyanın en ilginç ölümleri

Ölüm her insanın başına gelecek bir durumdur ancak insanlar bu aşamada canları yanmadan ve huzurlu ölmek ister. Dünyada her gün milyonlarca insan ölürken bir o kadarı doğuyor. Ölümlerin geneli sağlık sorunlarında oluşsa da göz ardı edilemeyecek bir kısmı korkutucu kazalar sonucu oluyor. Bugün sizlerle dünyanın en kötü ölümlerini derledik buyurun beraber bakalım.

 

SİGARA YAKARKEN

Karabük demir çelik fabrikalarında  birçok kişi farklı alanlarda ve amaçlarda burada çalışırlar. yine bir gün burada çalışan sıradan bir işçi demir döküm fabrikalarında demiri eritip şekil verebilmek için çok yüksek derecelerde ısı kullanılır ardından demir eridikten sonra şekil verilerek satışa sunulur. Bu olayda gerçekleşen durum ise şu şekilde bir işçi 600 tonluk press makinesinin arasından emeklemek suretiyle geçerek ucundaki 2450 santigratlık fırında sigarasını yakmaya çalışması sonucu yanarak hayatını kaybetti. Bu ölüm en ilginç ölümler arasında yer alıyor.

 

GRİGORİ RASPUTİN

Grigori Rasputin Rus asıllı bir adamdı ve çevresi tarafından hal ve hareketleri nedeni ile olsa gerek pek fazla sevilmemiş. Bu nedenden dolayı insanlar onun hayatında son vermek için ilk olarak 10 kişilik bir grupla onu zehirlemeye karar vermiş. Ancak Rasputin ölmemiş bunun ardından tekrar bir tabanca ile vurulmuş ancak yine ölmemiş daha sonrasında arkasından üç kere daha tabanca ile vuruldu ve yine ölmedi. Bazı kaynaklarda Rasputini eceli ile öldüğü söylense de ölümünün ardından yapılan otopsi incelemesinde Rasputin tabanca ile vurulduktan sonra öldü sanıldı ve nehre atıldı ardından tüm gece nehirde kalmış. Başlarda tabanca ile vurulduğu için öldüğü düşünülürken aslında o gece nehirde donarak ölmüş.

 

İSODORA DUNCAN

İsadora Duncan hayatını modern dans ile birleştirmiş son derece güzel bir kadındı. Eşarplara ve renkli şallara olağanüstü bir sevgisi ve merakı vardı. Öldüğü yıl New York Times gazetesinde haberi şöyle yazılmıştı. 1927 ‘ de çok hızlı bir otomobil ile gezintiye çıkmıştı boynunda çok sevdiği ve oldukça güçlü bir ipekten yapılan şalı vardı. Yola devam ettikleri sırada eşarbı direksiyona takıldı ve güçl bir şek,lde boğazını çekmeye başladı  yanında bulunan kuaförü çıkartmaya çalışsa da başaramamış ve araba durduktan sonra Duncan’ın hayatını kaybettiği anlaşılmış.

 

HANS STEİNİNGER

Hans Steininger yaşadığı zamanların en uzun sakallı adamı olarak ün kazandı. Sakallarına son derece önem gösteriyor ve bu rekoru elinde tutmak için her yolu deniyordu. Normal giden bir günde büyük bir felaket oldu ve  Hans ‘ ın kasabasında son derece büyük bir yangın çıktı. Hans yangından kaçmaya uğraşırken ona ağır gelen sakallarını arkasına attı ve koşmaya devam etti. Bu sırada Hans ‘ ın sakalları alev aldı ve o fark edene kadar canlı canlı yanmasına neden oldu.

 

YOOKET PEAN

1991 yılında 57 yaşındaki Yooket Pean kendi kurmuş olduğu çiftliğinde bir gezintiye çıkmıştı. Yürümeye devam ederken bir inek gübresine bastı ve ayağı kaydı, etrafında baktığı an düşmemek için elektrik kablosuna tutunma fikri aklına düştü ve oda aynı bu şekilde yaptı. Bu olay sonucu elektrik akımına kapılarak can verdi. Olaydan bir süre sonra kardeşi komşularına abisinin nasıl öldüğünü göstermek için o günü taklit etti elektrik kablolarına tutundu ne yazık ki kardeşi de aynı şekilde can verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam