Kapat

DAHA İYİ BACAKLAR İÇİN 5 ÖNERİ

Son Kadın
Sağlık DAHA İYİ BACAKLAR İÇİN 5 ÖNERİ

Her kadın bacakları güzel görünsün ve göz alıcı olsun ister ama ne yazık ki bu hep böyle olmaz. Gerek dış etkenler gerekçe vücuttan kaynaklanan sorunlar yüzünden bacaklarımız da görmek istemediğimiz şeyleri görebiliriz. Neyse ki çözümler pek de uzağınızda değil.

1- Peeling :

Bacaklarınızı aldıktan sonra elinize gelen o pütürler eminim oldukça canınızı sıkıyordur. Buna çözüm olarak Peeling uygulayabilirsiniz. 1 tatli kaşığı bal, 1,5 yemek kaşığı toz şeker ve 1 cay kaşığı limonu karıştırarak bacaklarınıza uyguladığınıza batıklarınızdan ve pürüzlerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

2- Kuruluk :

Güneş ışınları yazın tuzlu su kışın sıcak sularda banyolar bacaklarımızın kurumasına neden olur hatta bazen bu kuruluk bacaklarımızın derisini soyacak seviyeye kadar ulaşabilir. Bunun için en iyi çözüm nemlendirmek tir. Vücudunuza göre bir nemlendiriciyle bol bol nemlendirebilirsiniz. Eğer kremlerle nemlendirmek istemiyorsanız bağdem yağı nar çiçeği yağı ve cam yağıylada kolayca nemlendirebilir ve sağlıklı bacaklara kavuşabilirsiniz.

3- Selülitler:

Hızlı kilo alıp verme sürelerinde bacaklarımız da selülitler oluşabiliyor. Bu durum kadınların oldukça canını sıkmasının yanı sıra tedavisi zor oluyor. Her şeyden önce bunu önlemenin yolu olarak sağlıklı bir şekilde kilo alıp vermek gelse de oluşan şeyleri götürmek daha fazla çaba gerektiriyor. Bunun için en faydalı ve doğal yöntemler soğuk suyla selülitle bölgeye masaj yapmak , kahve telvesiyle peeling yapmak, nemlendirici kremler yağlar kullanmak. Düzenli kullanımlarda etkisini gözle görülebilir bir şekilde gösterecektir.

4- Tüylerin sık uzaması:

Yaz aylarında kadınların daha ferah yollar olarak şortlar ve etekler tercih etmesi bazen onları zor duruma sokabiliyor. Sık sık uzayan tüyler bu seviyede rahatsız edici bir görüntü oluşturuyor. Bunun için öneri olarak bacaklarınızı aldıktan sonra limon yağıyla masaj yapmanız olacaktır. Bu hem bacaklarınızın güzel kokmasına hemde tüylerinizin normalden biraz daha geç uzamasına yardımcı olur.

5- Kızarıklar :

Bacaklarınız dışarıdaki etkenlerden dolayı çok fazla hassas olmasalar da kızarır ve soyunurlar. Bu bazen istenmeyen bir görüntü oluşturur. Buna çözüm olarak bacaklarınıza buz kalıplarında dondurduğunuz gül suyuyla masaj yapabilirsiniz bu bacaklarınızın kızarıklığını bir nebze daha azaltırken selülitlerinize de iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam