Kapat

Çok yiyerek kilo verme yöntemleri

Son Kadın
Sağlık Çok yiyerek kilo verme yöntemleri

Çok yiyerek kilo vermek istiyorsanız belirli bir yemek programı çıkarmalısınız. Sizin için hazırlayacağımız bu diyet takvimi herhangi bir uzman tarafından hazırlanmamış olup, tecrübeli insanların kullandığı diyet takvimi ile hazırlanmıştır. Daha sağlam bir diyet programı için uzman kişilere görünmeniz ve onlardan destek almanız gerekmektedir. Ancak eğer bu kadar kilonuz olduğunu düşünmüyor ben bir kaç kilo vermek istiyorum diyorsunuz formül basit gelin beraber inceleyelim.

 

1 ARA ÖĞÜNLER YAPMAK

   Ara öğün deyince ne kadar da klişe şeklinde düşünebilirsiniz. Ancak çok yiyerek kilo vermenin en iyi yolu yapılan ara öğünlerdir. Peki ara öğün ne demek ? kahvaltıdan veya öğlen yemeğinizden sonra bir kaç saat açlık hissetmezsiniz ve açlık hissetmeye başladığınız zaman bir sonraki öğün zamanınız gelmediyse beklersiniz. Buda size aç kalarak diyet yaptığınızı hissettirir ancak ara öğünlerde bir sonraki yemek saatinize daha vakit varsa kuruyemiş, yoğurt, sebze, meyve gibi alternatifler tüketerek açlığınızı bastırır ve aç kalmadan diyetinize devam etmiş olursunuz.

 

2 SPOR YAPMAK

  Spor deyince tamam bu kadar diyebilirsiniz ancak her güzel şeyin bir bir bedeli vardır diyoruz. Aslında bunu bir bedel olarak ya da bir aktivite olarak görmek de sizin elinizde. Sporu eğer sever ve içten yaparsanız bir süre sonra hayatınızın sporsuz olmayacağını düşünebilirsiniz. Ama eğer sevmezseniz size bir ızdırap gibi gelir. Ayrıca spor deyince aklınıza tonlarca ağırlıkları kaldırmak acı çekmek veya ter içinde kalmak gelmesin. Sadece 1,5 saat  yürümek bile size çok iyi gelecektir. Yemek yemeye katkısı ise şu eğer kilonuzu korumak veya biraz verdikten sonra yeyip ama kilo almamak istiyorsanız çok abartmamak şartıyla yeyip ardından 1,5 saat lik bir yürüyüşle halledebilirsiniz.

 

3 HER ŞEYDEN YEMEK

  Her şeyden yemek deyince aklınıza nasıl yani her şeyden yemek diye soru işaretleri gelebilir. Ancak doğru anladınız her şeyden yiyoruz ama hepsinden az az yiyoruz. herkes den duymuş olduğunuz bu yöntem asla işe yaramayacak gibi durabilir ama dengeyi sağlarsanız size çok eğlenceli bir diyet sunabilir. Yani eğer canınız çikolata istiyorsa tablet çikolatalardan bitter tercih edip 2 tablet yiyebilirsiniz. Veya canınız pasta çekiyorsa bunu gecenin bir yarısı değil de  sabah küçük bir dilim olarak tüketebilirsiniz. Yani her şeyden az az yiyebilirsiniz. Yediğiniz saate de dikkat etmek önemli tabi.

 

4 PROTEİN TÜKETMEK

  Protein tatsız tuzsuz lezzet vermeyen yemekler aklınıza gelebilir. Ancak bu yiyecekleri lezzetli bir hale sokmak sizin elinizde yani eğer bir pastayı lezzetsiz yaparsınız o pasta size elbet de tatsız gelir. Yani yiyeceklere anlam yükleyerek yemeyin bir pastayı bu çok lezzetli düşüncesi ile yerseniz o size çok lezzetli gelir. Proteinlerde bu şekilde bir eti, sebzeyi, meyveyi veya kuru bakliyatları bunlar çok lezzetli diyerek yerseniz onlar size sanki bir çikolata yiyormuşsunuz gibi lezzetli gelir.

 

5 KARBONHİDRAT TÜKETMEK

  Karbonhidrat diyette zehir gibi tarif ediliyor. Ancak bir insan vücudu günlük olarak enerji alımında karbonhidrata da ihtiyaç duyar. Yediğiniz proteinler ise bu kaybın yerini dolduramaz. Ekmek tüketmek elbet de ki gerekli ekmeğin kalorisini düşürmek için kepek veya buğday ekmeği tercih edebilirsiniz daha fazla düşürmek istiyorsanız ise ekmeği kızartarak yemeği tercih edebilirsiniz ve sürekli bildiğiniz bu pirinç ve makarna tüketimi yanlıştır düşüncesini kırarak sağlıklı bir şekilde az az tüketerek karbonhidrat alımınızı tamamlayabilirsiniz. Ancak şunu düşünmek gerekir ki her şeyin bir kararı var bunu korumaya çok dikkat edin. Tavsiyemiz ise ekmeği hiç kullanmamanız öğün arttırmanızı sağlar. Sık ve az kalori tüketirsiniz.

Diyet ile ilgili merak edebileceğiniz diğer yazılarımız

Hızlı kilo verme

Kalorisi düşük içecekler

Diyet için kendimi nasıl tutabilirim?

Kalorisi düşük tatlılar

“Çok yiyerek kilo verme yöntemleri” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam