Kapat

Cildimizi parlak göstermek için neler yapmalıyız?

Son Kadın
Sağlık Cildimizi parlak göstermek için neler yapmalıyız?

Cildimizin her zaman güzel görünmesini isteriz. Haksız da değiliz aslında cildimiz ne kadar güzel ve canlı görünürse o gün içinde motivasyon ve öz güvenimiz o kadar yüksek oluyor. Şu var ki kadınlar ciltlerinin parlak olması için bir çok makyaj malzemesi kullanıyor. Ne kadar parlak olsa da daha fazlası isteniyor. Peki bunların doğal olan yollarını bilmek ister misiniz ?  gelin birlikte görelim.

1LİMON

  Limonun birçok faydası var vücudumuz da gerek içten gerek dıştan bir çok anlamda ana kalkan olarak kullanabiliyoruz. Peki limonun cildi parlatma özelliği olduğunu biliyor muydunuz ?

Yıllardır her konuda kullanılan limonun cilde bin bir türlü yararı var cildinizi parlatmak için olanı ise oldukça basit limonun içine sulu kalacak derecede toz şeker ekleyin daha sonra yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin kuruduktan sonra cildinize masaj yaparak ılık suyla ovalayın.

 

2MUZ

  Muz lezzet olarak güzel bir meyve olduğu kadar insan sağlığı içinde bir çok artısı var. Ağızda diş sağlığı için de oldukça faydalı olan muz parlak bir cilt için yardımcınız olabilir. Tarifi ise yine oldukça basit muzu bir kapta güzelce katı kalmayacak şekilde ezin daha sonra cildiniz için faydalı olduğun düşündüğünüz bir yağınızı bir veya iki damla damlatın iyice karıştırıp yüzünüze sürün bir süre beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

 

3PATATES

  Patates cilt de oldukça yaygın olarak kullanılan bir sebze. Cilt de kırışıklıklara ve lekelere iyi geldiği bilinen patates cildinizi parlatmak için de oldukça kullanılıyor. Yapmanız gereken şey  patatesin kabuğunu soyarak  rendeliyoruz ardından suyunu sıkarak çıkan suyu yüzümüze uyguluyoruz ve üstüne rendelediğimiz patateslerin  kalanını koyuyoruz bir süre böyle bekledikten sonra cildinizde kuruduğunu hissedince yıkıyoruz.

 

4DOĞAL YAĞLAR

 Cildimizin her koşulda faydalı ve doğal yağlara ihtiyacı var ve düzenli bir kullanımda yararlarını size gösterecektir. yağların yüzümüze güldüğü bir yer daha cilt parlaklığı cildinize faydalı bir yağı metal bir kaşıkta çok sıcak olmayacak şekilde ısıtın daha sonrasına eğer cildinizi yakacak bir ısıda değilse masaj yaparak uygulayın ve yüzünüzü dinlendirin.

 

5SÜT

 Süt doğal bir protein kaynağıdır. Sağlık için ve dinç olmak için oldukça önemli ve tabi cilt için de önemli gelelim cilt de parlaklık için sütü nasıl kullanacağımıza sütü katılaştırmayacak  şekilde bal ile iyice karıştırıyoruz daha sonra yüzümüze bir pamukla tanpon şeklinde uyguluyoruz ve kuruduktan sonra yıkıyoruz.

“Cildimizi parlak göstermek için neler yapmalıyız?” üzerine 2 yorum

  1. Esra says:
  2. gamze says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam