Kapat

Çeyizinizde olması gerekenler

Son Kadın
Moda Çeyizinizde olması gerekenler

Evlilik telaşı her telaştan daha güzel ve kadınlara farklı duygular yaşatıyor. Bu durumlarda kadınların en büyük istekleri olarak bilinen çeyizler içlerinde birçok işinize yarar şeyler barındırıyor. Bu tatlı telaşta bulunması gereken şeyler konusunda biraz tutarsız olabilirsiniz. Bunu önlemek için bugün sizlerle çeyiziniz de bulunması gereken şeyleri paylaşacağız buyurun bakalım.

 

1 EL EMEĞİ OLAN ŞEYLER

Yeni olarak yapılan çeyizlerde pek fazla el emeği bulunmuyor ancak çeyizlerin en önemli özelliği içinde el emeği bulundurması. Çeyizinizin tamamı el emeği olsun diyemeyiz ancak size o anlarınızı hatırlatacak bir el emeği eşya bulunmasına çok dikkat edin. Bunları arkadaşlarınıza, annelerinize, teyzelerinize yaptırabilirsiniz. Eminiz ki hepsi severek yapacaktır.

 

2 YORGAN

Yorganlar çeyiz için çok önemli parçalardır bu nedenden dolayı çok dikkatli seçilirler. Evlendikten sonra hem tebrik etmeye hemde evinizi nasıl düzenlediğinize bakmak için birçok misafir gelir ve özellikle kullandığınız yorgan takımlarına bakarlar. Eğer hem kendinizi mutlu edip hemde insanların şaşırmasını istiyorsanız dantelli ve renkli yorganları tercih etmeniz size yardımcı olacaktır.

 

3 BORNOZ TAKIMI

Bornozlar çeyizlerde bulunması gereken en önemli şeylerdir özellikle detaylı ve işlemeli olanları hem gelinlerin hemde çeyiz görmeye gelenlerin oldukça dikkatini çekecektir. Size tavsiyemiz ise kocanızı göz önüne alarak pembe renkli takımlardan kaçınmanız olacaktır.

 

4 DANTELLER

Danteller uzun yıllar öncesine dayanan bir gelenek olarak çeyizlerde yerlerini alıyor genel olarak sehpalarda kullanılan bu dantellerin çeyizinizde olması gerektiğini büyük ihtimal size birçok kişi söylemiştir ve bu doğru bir şey. Eğer gerçekten bir çeyiz hazırlamak istiyorsanız bu çeyizde dantel bulunmak zorunda bu dantelleri illede birine yaptırmak zorunda değilsiniz şuan birçok çeyiz eşyası satan yerlerde kolaylıkla bir çok farklı desenini bulabilirsiniz.

 

5 HAVLU

Havlular günlük olarak hayatımızda da oldukça kullandığımız parçalar hal böyle olunca yerlerini çeyiz sandıklarında da almayı başarmışlar. Her renkten be her desenden bulunan havlular çeyizlere farklı olarak giriyorlar yani günlük hayatınızda görmeye pek alışmadığınız model ve desenlerle. Havluların genellikle uçları yada üzerileri dantel kaplı olurlar ancak günümüzde bu dantellerin yerini daha gösterişli ve farklı desenler aldı sizlerede bu havluları koymak kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam