Kapat

Cep telefonunun zararları

Son Kadın
Sağlık Cep telefonunun zararları

Günümüz teknolojisine yetişmek mümkün değil. Her yeni gün teknolojinin bir adım daha ileri gitmesine neden oluyor. Hal böyle olunca cep telefonları da bu durumdan nasibini alıyor tabi ki çeşit çeşit telefonların hepsi ayrı ayrı inanları cezbediyor ve ne yazık ki oyalıyor. Teknolojinin  bu kadar güzel yanları varken kötü yanları da var. insanlar artık tamamen sohbeti yüz yüze yapmayı bıraktılar ve bu telefonların kölesi haline geldiler gelin beraber teknolojinin zararlarını inceleyelim;

 

 

ERKEKLER İÇİN BÜYÜK RİSK

 

 

Hayatımızın büyük bir kısmında telefonlar var ancak bu telefonların kullanımları ileride size çok büyük sorunlar ortaya çıkartabilir. Bu gün telefonların etrafa yaydığı radyasyonun büyüklüğü erkeklerin sperm sayısını tehlikeli derecede azaltıyor örneğin bir erkek günde 2 saat telefon kullanıyorsa bu erkeğin spermleri yüzde 30 civarında düşüyor eğer 5 saat kullanıyorsa sperm sayıları yüzde 50 ye kadar düşebiliyor. Buda baba olma ihtimalinizi oldukça düşürüyor

 

MEME KANSERİ RİSKİ

 

 

Meme kanseri son zamanlarda hızla yayılan bir hastalık haline geldi. Yalnız bu durumda büyük bir yanılma var  günümüzde meme kanserinin sadece kadınlarda ortaya çıktığını düşünen insanlar var ancak nadirde olsa erkeklerde de oluşma riski bulunuyor. Kadınlarda daha fazla ortaya çıkan bu hastalık eğer ileri seviyedeyse memenizi kaybetme noktasına kadar gidiyor. Telefonlardan yayılan radyasyon sağlığınızı kötü etkiler. Vücudumuz radyasyon ile hastalık kapmaya meyillidir. Radyasyon yüzünden artan hastalıkların başında ise meme kanseri yer alıyor.

 

AİLE İÇİ BAĞLARI ZAYIFLATIR

 

 

Telefonlar son zamanlarda doğru bir deyişle oksijen kıvamına geldi öyle ki telefon bağımlılığı diye hastalıklar ve tedavileri ortaya çıktı. Aile bağlarını da oldukça etkiliyor eğer ailede okuyan çocuklar ve çalışan ebeveyinler varsa ailenin bir araya toplanması zor oluyor toplanınca da normal olan bunun tadını çıkartmak ve yettiği kadar beraber zaman geçirmek olması gerekiyor son zamanlarda ise bu durum toplanan ailenin elindeki telefonlar yüzünden beraber olduklarını bile fark ettirmeyecek duruma getiriyor buda ailede ileri zamanlarda kopukluk yaratıyor.

 

SAĞIR OLMA RİSKİ

 

Küçük yaşta kullanıma açılan telefonlar başta çocuklar olmak üzere evinizde beslediğiniz hayvanlara dahi zarar veriyor. Ne yazık ki bunun her hangi bir önlemi veya engelleyici unsuru hayla yok. Telefonlarda bulunan müzik uygulaması normal kullanımda çok da zararlı olmuyor ancak kulaklıklar ile dinlerken sesin çok yüksek olması uzun vadede kulak içinden beyne ses ileten hücrelerinizin yok olmasına neden olabilir. Bu risk çocuklarda ise normalden daha büyük ve zararlı bu unsura da çok dikkat etmek gerekiyor.

 

GÖZLERİNİZİ BOZAR

 

 

Gözlerimiz çok hassas olan bir organ ve zarar görünce geri sağlığına kavuşması bu kadar kolay olmuyor. Telefonlarımız sürekli elimizde olduğu için o küçük ekranlarına bakmak zorunda kalıyoruz ve gözlerimiz yansıyan ışıklardan dolayı rahatsız oluyor. Uzun vadede düşündüğümüz zaman telefona geceleri karanlıkta yada gündüzleri bol ışıkta bakmak için gözlerimizi oldukça zorluyoruz buda sizin gözlerinizi bozma riskini yüzde 30 civarında yükseltir.

Telefonlar hayatınızı bir çok farklı yönde kötü bir şekilde etkiliyor. Hayatınızın ilerleyen senelerinde sizin önünüze büyük bir engel olarak çıkacaktır. Bizim sizinle paylaşmış olduğumuz sorunlar sadece bunların yarısı ve sağlığınızı korumak için telefonları dengeli bir şekilde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam