Kapat

Burçların anlamları

Son Kadın
Bilim Burçların anlamları

Burçlar gezegenlerin ve yıldızların yer değiştirmesi ile oluşan ve tarihlere göre belirlenen bir özelliktir. Doğduğunuz tarihe göre hangi burçtan yada yükselen grubundan olduğunuzu öğrenmek oldukça kolay. Her burca göre değişen hem fiziksel hem duygusal değişimler bazı insanlarda birebir tutsa da bazı insanları tamamen yanlış tamamlar bunu öğrenmek için buyurun burçların özelliklerine berber bakalım.

 

KOÇ BURCU

Koç burçları liderlik vasıflarına düşkün burçlar olarak bilinir. En sevdikleri renk kırmızı ve tonları olurken sevdiği hayvanlar ise koyun olarak tanımlanır. Bir başka özellikleri ise aceleci bir tavırları vardır beklemeyi ve sabretmeyi sevmezler bir olayın veya içerisinde bulundukları durumun hemen sonuca bağlanması onları çok mutlu eder. Ayrıca düşündükleri şeyi dolandırmadan açık bir şekilde söylemekten hoşlanırlar çözüm odaklı oldukları için çabuk sıkılır ve vazgeçerler kendilerini sıkıldıktan sonra motive etmeleri oldukça zordur.

 

YAY BURCU

Yay burçları tüm burçlar arasında hayalleri peşinden koşmayı en seven burçtur. Genel olarak şanslı ve iyimser olmaları onları sevilen bireyler yaparken kolay anlaşılan bir kişi olarak da tanınırlar. Özgürlük konusunda kendi fikirleri dışında kimsenin ne dediğini önemsemezler enerjileri hiçbir zaman bitmediği gibi herhangi küçük bir konuda çabucak huzursuz olup bu durumu saatlerce sürdürebilirler.

 

BOĞA BURCU

Boğa burçları en azimli burçlardan birisidir aynı zamanda düşündüğü konu hakkında en sabit ve inatçı burçlar arasında da başlarda yer alır. Sürekli olarak düşündüğü şeyler arasında kararsız olmaları onları bazı durumlarda zora soksa da verdikleri kararın sonuna kadar arkasında durmayı bilirler. Hayattan ne istediklerini kesin bir şekilde bilmelerine rağmen bu isteği nasıl yerine getirecekleri konusunda bu kadar kararlı değillerdir. Fakat karar verdikleri an uygulamaya geçerler.

 

İKİZLER BURCU

İkizler burcu hızlı düşünüp hızlı hareket etmeyi severler ve aynı anda birçok sorunla uğraşıp çözüm bulabilirler. Her zaman neşeli mutlu ve çalışkanlar dır kendilerini ve çevresindeki insanları mutlu etmeyi çok severler. Duydukları kısa bir bilgiyi son derece akıcı ve bilgilendirici anlatmalarının yanı sıra liderlik vasfı taşırlar.

 

YENGEÇ BURCU

Yengeç burcu yaşadığı durumlara karşı ani ve zamansız tepki verir kendini insanlardan korumak için kimseye fark ettirmeden kendi içlerinde duvarlar örerler. İnsanlara güvenme konusunda oldukça düşünceli davranırlar bir insana güvenmeden önce uzun bir zaman gözlemler ve sonuçlarını düşünürler. Buna rağmen bu burçlar tam bir aşk burcudur.

 

ASLAN BURCU

Aslan burçları son derece şanslı ve kararlı insanlardır. Özgüvenleri yüksektir ve her şeyi yapabilecekleri konusunda asla tereddüt duymazlar . Lider vasıflı, son derece güvenilir olan bu burçlar oldukça da kibirli bir yapıya sahiptirler güler yüzleri ve insanlara yardım etmek için çabalayan duruşları kibrini saf dışı bıraksa da kendi dediğini yaptırmak için ellerinden geleni yaparlar.

 

BAŞAK BURCU

Başak burçları son derece akıllı ve tutarlı bir kişiliğe sahiptir. Son derece dikkatli, çözüm odaklı ve neşeli yapılara sahiptirler. Karar alma sırasında içinde bulunduğu durumları başka şeylerle karşılaştırma yapmadan net bir karar almazlar.

 

TERAZİ BURCU

Terazi burçları bir şeyi yarım bırakmaktan nefret ederler yaptıkları şey ya tam yada hiç olsun isterler. Aşk konusunda en kararlı ve net olan burçlar arasında yer alırlar ayrıca tüm burçlardan daha mantıklı daha zarif ve daha naziktirler.

 

AKREP BURCU

Akrep burçları tam bir sır küpüdür onlara dünyanın sırrını verseniz başka kimseden imkanı yok duyamazsınız. Ayrıca en ciddi en net ve en sert burçlar arasında da yer alır buna rağmen en kırılgan burçlar arasında yer alır. Sevgisine en sadık burçlar arasında yer alır.

 

OĞLAK BURCU

Oğlak burçları kendilerinden son derece emin ve kararlı burçlardır. Yaşadığı her duruma karşı yıkılmadan son derece güçlü bir duruş sergileyebilir hatta kahkaha atabilirler. Sevgi dolu olmalarına rağmen güven sorunu nedeni ile etraflarına soğuk davranırlar.

 

BALIK BURCU

Balık burçları son derece sabırlı ve cömerttirler bunun yanı sıra son derece güçlü ikna etme ve inandırma yetenekleri vardır . Hayal kurmayı oldukça severler bir anda sinirlenip bir anda sakinleşebilir hatta bir anda ağlarken kahkaha atmaya başlayabilirler.

 

KOVA BURCU

Kova burcu son derece serbest ve özgür ruhlu bir burç olmasına rağmen her koşulda nasıl davranmaları gerektiğini iyi bilirler. Duyguları konusunda son derece uyumsuz ve yardımsever bir burçtur bunun yanı sıra etrafında bulunan insanların duygularını son derece önemserler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam