Kapat

Bu yılın en çok dinlenen şarkıları

Son Kadın
Magazin Bu yılın en çok dinlenen şarkıları

Şarkılar hayatımızın her anında yanımızda ve biz fark etmesek bile bir parçamız olmayı başardılar. Her sene çıkan yeni sanatçılar ve şarkılar farklı kesimlere hitap ederek şarkıları her zevkten insanla buluşturuyor. Bunun yanı sıra milyonlarca kişi çoğu zaman düşünmeseler de aynı anda aynı şarkıyı dinleyip aynı şarkıyla anılar yaşayabiliyorlar. Söylediğimiz üzere her yıl bir yenisi eklenen bu şarkılarda bu yıl en çok hangisi dinlenmiş gelin beraber bakalım.

 

DESPACİTO

15 nisan 1978 yılında doğan Luis Fonsi Porto Riko ‘ da dünyaya gelmiştir. Decpacito ünlü şarkıcının ilk şarkısı değildir bu şarkısından önce birçok şarkı piyasaya sunmuştur. Ancak hiçbiri Despacito kadar ses getirememiştir. Tüm dünya üzerinde büyük bir coşku ile dinlenen ve bağımlılık yapan bu şarkıyı kısa zamanlarda gittiğiniz her yerde duymaya başlamanızda elbette ki şans değil. Şarkının şuan ki izlenmesi tam olarak 3.376.495.380 olarak biliniyor. Çıktığı ilk andan itibaren kısa sürede en çok dinlenen şarkı olarak rekor kırmayı da başardı.

 

FETİSH

22 temmuz 1992 yılında Teksas’ da doğan Selena Gomez herkes tarafından bilinen son derece ünlü bir şarkıcı ancak birçok sanatçı gibi bir süredir kendisini ortalıkta göremiyorduk nedeni ise süper bir dönüş hazırladığı içinmiş. Son zamanlarda Bed Lıar adlı şarkısından sonra Fetish adlı ikinci şarkısını piyasaya sürmüştü kısa sürede  herkesin ezberlediği ve kısa sürelerde listelerde yükselen şarkı Selena Gomez ‘ i kısa sürede gündeme oturtmayı başardı şarkının şuan ki gösterimi ise 60. 200.981 olarak biliniyor.

 

TREAT YOU BETTER

 

8 ağustos 1998 yılında Kanada’ da dünyaya gelen Shawn Mendes şarkıcılık hayatının henüz başlarında diyebiliriz. Ancak buna rağmen Treat You Better şarkısı ile milyonlarca izlenme almayı başarmıştır. Kısa sürede İnternet’ in her yerinde yerini alırken birçok ünlüden de destek almayı başardı. Treat You Better şarkısının tam olarak aldığı izlenme ise 1. 282.442.358 olarak biliniyor.

 

SHAPE OF YOU

17 şubat 1991 yılında Birleşik Krallık ‘ da dünyaya gelen Ed Sheeran Dünya üzerinde adını çoktan duyurmuştu ve birçok şarkısı ise bizlere eşlik etmeye başlamıştı. Ancak Shape Of You şarkısı onu kariyerinde bir üst kademeye daha taşıdı şarkının şuan ki izlenmesi ise 2.176.321.257 olarak biliniyor.

 

CEVAPSIZ ÇINLAMA

28 mart 2000 yılında Konya’ da doğan Aleyna Tilki henüz çok küçük bir yaşta olmasına rağmen müzik sektörüne çok hızlı girdi ve büyük başarılar elde etti. Şimdilerde Sen Olsan Bari adlı şarkısı ise etrafı sallayan güzel şarkıcı birçok ünlüden destek alırken birçoğundan tepkide almadı değil. Cevapsız Çınlama adlı şarkısı tam olarak 320.369,852 izlenme olarak biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam