Kapat

Boya kullanmadan saç rengi açmanın yolları

Son Kadın
Genel Boya kullanmadan saç rengi açmanın yolları

Saç rengini bir kaç ton açmak son zamanlarda daha çok yapılan bir işlem oldu ancak sürekli olarak içeriğinde milyonlarca kimyasal bulunan boyalar saçlarınızı yıpratır ve kopmasına neden olur. Birçok şeyin olduğu gibi saçların rengini açmanın da doğal olarak çokça yolu vardır. Gelin bu yollara beraber bakalım.

 

PAPATYA SUYU

Papatya ile saç açma yöntemi çok eski zamanlardan gelen bir yöntemdir. Diğer boyaların aksine saçınızı yıpratmak yerine besler ancak papatya suyu her saç rengi için farklı bir reaksiyon gösterir bu yüzden saçınızın ne kadar açılacağını görmek için bir tutam alıp önce ona denemeniz görsellik açısından daha iyi olacaktır. Uygulama kısmına gelmek gerekir ise aktardan aldığınız yada etraftan topladığınız bir avuç papatyayı bir tencereye koyun ardından saçınızın uzunluğuna göre papatyaların üzerini geçecek şekilde su ekleyin. Suyun rengi sarı bir hal aldıktan sonra ateşten alın ve bir süzgeç yardımı ile süzün. Ardından saçınızı bir kere saf su ile ve bu işlemi geçtikten sonra papatya suyu ile yıkayın. Son olarak kurutma makinesi ile kurutun tamamen açık saçlara sahip olmak istiyorsanız birkaç kez tekrarlayın.

 

LİMON SUYU

Limon suyunu birçok farklı durum için duymuşsunuzdur ancak öyle güzel meyve ki her derde derman oluyor diyebiliriz. Saçları doğal olarak açan bir diğer formül limon suyu ayrıca saçların güçlenmesine ve parlamasına da yardımcı oluyor. Saçınıza nasıl uygulamanız gerektiğine gelir isek 2 adet limonu güzelce sıkın ve saçınıza yetecek derecede su ile karıştırın ardından duşta saçlarınızı yıkadıktan sonra bir kez daha limonlu su ile yıkayın ve duştan çıkın. Ardından saçlarınızı iki şekilde kurutabilirsiniz ya güneş ile yada kurutucu ile bizim tavsiyemiz kurutucu olacaktır çünkü güneş  limon nedeniyle saçlarınızı yıpratacaktır.

 

KARBONAT

Karbonat genellikle yemeklerde kullanılan bir şeydir ancak birçok maskede ve diş sağlığı makalelerinde de adı geçer. Bu günkü kullanımı ise tamamen farklı muhtemelen bu yönünü ilk defa duyacaksınız. Karbonat çok güzel bir saç açıcıdır nasıl kullanmanız gerektiğine gelir isek normal bir şekilde saçınızı yıkayıp duştan çıkın ardından saçınız nemli kalacak şekilde kurumasına izin verin saf karbonata hiçbir şey karıştırmadan açmak istediğiniz bölümlere elinizle yayın ve karbonat saçınızda çözülene kadar devam edin. Yarım saat bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile durulayın daha açık bir saç istiyor iseniz kuruyana kadar güneşte bekleyebilirsiniz.

 

MEYVE SUYU

Bu yöntem tamamen doğal bir yöntem sayılmaz ama saçınıza boyaların verdiği kadar zarar vermeyeceğine emin olabilirsiniz. Mutlaka bir yerlerde görmüş yada duymuşsunuzdur bu aşamada yapmanız gereken şeyler ise şunlar ; saçlarınızı tarayıp parçalara ayırın ardından iki paket meyve suyunu büyük bir kaseye koyun ve üzerine kabın yarısına gelecek kadar ılık su ekleyin. Parçalara ayırmış olduğunuz saçları teker teker her birini 10 dakika bekletmek sureti ile suyun içine sokun ve bekleyin. Ardından saçlarınızı bu şekilde yarım saat daha bekletin bu aşamada saçınıza kullanmadığınız bir havlu sararsanız daha rahat edersiniz. Süre dolduktan sonra kurutun ve farkı göreceksiniz meyve suyu seçimlerini saçınızı yapmak istediğiniz renge göre seçebilirsiniz sarı isterseniz limonlu kırmızı isterseniz vişneli seçmek yararınıza olacaktır. Ayrıca elinize bulaşmaması için eldiven takmayı da unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam