Kapat

Bel ağrısına ne iyi gelir?

Son Kadın
Sağlık Bel ağrısına ne iyi gelir?

Ağrının her türlüsü acı verir ve rahatsız eder bunlar için bir çok çözümler ve yöntemler bulunsa da doğal olan yöntemler her zaman daha fazla ilgi çekiyor. Ağır şeyler kaldırmak, ani yapılan hareketler ve daha bir çok  Ancak her zaman doğal bir yöntem bulmak da kolay olmuyor bu gün sizlere bel ağrısına iyi gelecek yöntemleri paylaşacağız. Buyurun beraber bakalım.

 

1 SICAK SU TORBASI

 

 

Belimiz ağrıyınca bu dayanılmaz ve sancılı oluyor bunun yanın sıra hareket etmenizi de engelliyor. Hal böyle olunca yöntemlerden en kolayı ve en bilineni ile başlayabiliriz. Belinize sıcak su torbası koymak. Sıcak su belinizi rahatlatacaktır kaslarınızı gevşetip kısa sürede ağrınızın şiddetin azaltıp daha kolay hareket etmenize neden olur.

2 EGZERSİZ

 

 

Egzersiz yapmak her zaman zevkli olmuyor ancak zorunda kaldığınız zaman doğru bir şekilde yapmak oldukça önem taşıyor. Bel ağrısında kaslarınızın gevşemesi ve rahatlaması için en büyük adım egzersizden geçer kaslarınız eğer rahatlamaz ise ağrının şiddeti artarak devam eder. Yapmanız gereken şey size uygun egzersizleri doğru bir şekilde dikkat ederek yerine getirmek.

3 MASAJ

 

 

masaj hayatın her anında rahatlamamıza ve kafamızı  dağıtmamıza neden oluyor. Farklı yağlar ve serumlarla belinize, kollarınıza, bacaklarınıza yapılan masajlar o bölgelerin rahatlamasına ve daha kolay hareket etmenize neden olurlar. Ağrılı bir bel için masaj çok önemlidir çünkü eğer doğru bir şekilde yapılmaz ise ağrının şiddeti artabilir buda acı verici olur. Bu konu hakkında herhangi bir fikri olmayan insanlara beliniz ağrırken masaj yaptırmamanız sizin için en güvenilir hareket olacaktır

4 YÜZMEK

 

 

Yaz aylarındayız ve denizler oldukça güzel. İnsanların çoğu yüzmeyi sever ancak bel ağrısına iyi geldiği pek fazla bilinmez. Yüzmek vücudun bütün kaslarını düzenli bir şekilde çalıştırır buda belinizin gevşemesine neden olur. Su ile beraber bu hareketlerde birleşince  size mükemmel bir ilaç gibi gelebilir. Beliniz ağrıdığında hem eğlenip hem bu sorununuzu ortadan kaldırmak istiyor iseniz yüzmek size göre.

 

5 DÜMDÜZ YATMAK

 

 

Bu şekilde söylendiği zaman size saçma gelebilir ancak belimiz her gün oturmak yası durmak gibi bir çok yanlış duruşlara maruz kalır ve birbirine girer buda sizde bir ağrı yaratır. Sırt üstü şekilde belinizin altına biraz yüksek bir nesne koyarak belinizi o nesneye getirerek yatarsanız bu belinizin dümdüz olarak durmasını ve rahat bir şekilde dinlenmesine yardımcı olur bunu kas gevşetici bir krem sürdükten sonra yaparsanız etkisini büyük ölçüde göreceksiniz.

 

Sağlık ile ilgili merak edebileceğiniz diğer yazılarımız

Grip için neler yapılmalı?

Mide bulantısı nasıl geçer?

Baş ağrısına ne iyi gelir?

Göz ağrısına ne iyi gelir?

Baş ağrısı neden olur?

“Bel ağrısına ne iyi gelir?” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam