Kapat

Baş ağrısına ne iyi gelir?

Son Kadın
Sağlık Baş ağrısına ne iyi gelir?

Son zamanlarda gittikçe artan baş ağrıları her insanın kabusu olmayı başardı. Stres, gürültü, yorgunluk gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan bu hastalık ağrılar arasında en illet olanı diyebiliriz. Son zamanlarda artan antibiyotik ve ağrı kesici kullanımları sağlığınızı düzeltmek yerine riskli durumlara sokuyor. Bu nedenden dolayı doğal yöntemler aranıyor buyurun sizlerle beraber baş ağrısını doğal olarak nasıl giderebiliriz buna bakalım.

 

! UYUMAK

 

Uykunuz geldiğinde uyumanız vücuda dinçlik ve enerji sağlar ertelemeniz ise hem ruhsal hem fiziksel sorunlar ortaya çıkarabilir. Ancak uykunun sağlık için yararları sadece dinlenmek ve enerjik olmak değil. Hasta olduğunuzda, üzgün hissettiğinizde uyumak o anki ruh haliniz dışına çıkmanızı ve psikolojik olarak kendinizi toparlamanızı sağlar. Baş ağrısı için olan durum ise aynı şeydir. Uyuduğunuz zaman beyniniz bir süreliğine düşünmeyi ve sürekli olarak efor sarf etmenizi önler buda baş ağrılarınızı dindirir.

 

! SICAK DUŞ

 

Duş almak temiz bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Bunun yanında bir çok faydası da bulunuyor. Soğuk duş almak kan akışınızı hızlandırır ve selülitlere iyi gelir ancak sıcak duşun faydaları tamamen farklıdır. Baş ağrınız çok düşünmekten veya stresten oluşmuş ise kendinizi rahatlatmanız gerekiyor. Beyin kendini rahat ve dingin hissedene kadar baskı yaparak ağrır. Bunu önlemek için çok sıcak olmayacak şekilde bir su ile duş alın ve bu esnada kafanıza masaj yapın çıktıktan sonra biraz uzanırsanız başınızın ağrısı yok olacaktır.

 

! MASAJ

 

Masajlar insanları rahatlatmak adına yapılan fiziksel bir yardımdır. Uzun yıllardır her yörede ve bölgede yapılan masajların çeşitleri ve hareketleri değişse de yapıla amacı aynıdır. Başınız ağrıdığında ise yapmanız gereken şeyler arasında masaj ilk sırada yer alır yanlış yapılan durum ise şakak dediğimiz kısma yapılmasıdır. Baş ağrısının geçmesi için masajı ensenizden boynunuza doğru yapmanız gerekir.

 

! LAVANTA YAĞI

 

Lavanta yağı ferah bir kokuya sahiptir bu nedenden dolayı sakinleştirici, yatıştırıcı ve doğal bir antidepresandır. Bu özelliklere sahip olmasından dolayı gece yatmadan önce yastığınıza 2-3 damla lavanta yağı damlatırsanız sabaha ağrısız ve enerjik kalkmanızı sağlayacaktır.

 

! VÜCUDA İHTİYAÇLARINI VERMEK

 

Vücudun günlük olarak ihtiyaçları vardır eğer gün içinde bu ihtiyaçları karşılamazsanız vücut size tepki olarak sorun yaratır ve gereken ihtiyaçları karşılayana kadar bu tutumuna devam eder bunlar açlık, uykusuzluk, susuzluk, yorgunluk olabilir. Bu yüzden başınız ağrıdığında ilaçlar yerine önce gerekli ihtiyaçları karşılamaya çalışarak başlayın.

 

Sağlık ile ilgili merak edebileceğiniz diğer yazılarımız

Grip için neler yapılmalı?

Mide bulantısı nasıl geçer?

Göz ağrısına ne iyi gelir?

Baş ağrısı neden olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam