Kapat

Alışveriş de dikkat edilmesi gerekenler

Son Kadın
Moda Alışveriş de dikkat edilmesi gerekenler

Alışveriş konusu aslında çok basit bir eylem gibi görünse de pek de öyle sayılmaz. Herkes hayatının bir bölümün alışveriş için ayırmıştır bu olay bazıları için keyifli olsa da bazıları için işkenceye denk bir hal alıyor. Çığırından çıkmış olan alışveriş  çılgınlarının ise dikkat etmesi gereken durumlar bulunuyor. Bugün sizlerle beraber alışveriş de dikkat edilmesi gereken noktaları paylaşacağız. Buyurun beraber bakalım.

 

! GEREKENİ ALMAK

 

 

Ne yazık ki günümüzün en büyük alışveriş sorunlarından birisi de bu. Kişi erkek veya kız fark etmeden kendini alışverişe kaptırıp gereken kıyafeti unutarak ek olarak kıyafetler almaya başlar.  Ve bu nedenden dolayı gereken ve keyfi olan şeyler birbirine karışıyor. Bunu önlemek için ise alışverişe çıkmadan önce kendinize bir liste oluşturun ve paranızı bu listedeki kıyafetlere yetecek kadar alın. Kıyafetleri aldığınızda paranızın biteceğinden ek olarak bir şey alamayacaksınız.

 

! KUMAŞINA DİKKAT ETMEK

 

 

Konu kumaş olunca çeşit çeşit seçenek önünüze seriliyor. Bunlar arasında seçim yapmakta bize kalıyor renkleriyle ve duruşlarıyla üzerimizde yerlerini alan bu kumaşlarda dikkat etmemiz gereken yerlerde elbette ki oluyor. Fark etmediğiniz bir kumaşa veya yapımında kullanılan bir malzemeye alerjik olmanız sizi kötü bir şekilde etkiler. Bunun nedeninin kumaştan olabileceği kısa sürede aklınıza gelemeyeceği için ilerler ve sizi rahatsız eder.

 

! İNDİRİMLER

 

 

İndirimler her üründe büyük fırsatlar sunuyor ve tüketiciye kolaylık gösteriyor. Kıyafetlerde de bu durum böyle devam ediyor. Özellikle büyük markalarda indirim fırsatları normalde çok yüksek bir fiyata aldığımız kıyafetin size 2-3 katı daha uygun bir fiyata geliyor. İndirimlerin hepsini yakalayabilmek için ise istediğiniz markalardan bildirim alarak sağlayabilirsiniz.

 

! BEDENİNİZİ GÖZ ÖNÜNDE TUTUN

 

 

Bu başlık altında söylemek istediğimiz ilk şey kilolu yada zayıf olun bir kıyafetin içinde kendinizi iyi hissediyor iseniz diğer insanların size bakış açısı seçimlerinizi etkilemesin. Ancak kıyafetler konusunda sıkıntı çekiyor saklamak veya farklı göstermek istiyor iseniz seçimler konusunda titiz davranmanız gerekiyor önerimiz ise göstermek istemediğiniz yerleri en aza indirecektir. Zayıf ancak kendini biraz daha kilolu göstermek isteyen kızlar için ise önerimiz renkli ve yatay çizgiler halinde kıyafetler olacaktır.

 

! KIYAFETİNİZE DİKKAT EDİN

 

 

Başlığı okuyunca komik gelebilir ancak alışverişe giderken giydiğiniz kıyafetler çok önemli. Sürekli almak istediğiniz kıyafetleri üzerinizde görmek isteyeceğinizden üstünüzü çıkarmak size çile gibi gelecektir. Ancak kolay çıkartılıp kolay giyilebilen bir şeyler seçerseniz size hem vakit kazandıracak hemde daha az stresli bir alışveriş yapmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam