Kapat

64000 KİŞİYİ İNTİHAR ETTİREN HASTANE!

Son Kadın
Bilim 64000 KİŞİYİ İNTİHAR ETTİREN HASTANE!

Amerika´nın Kentucky eyaletinde 1920 yılında  açılan Waverly Hills hastanesi öncelerde verem hastalığının hızlı bir şekilde artması sonucu inşa edildi. Bir süre bu alanda hizmet veren hastanenin amacı verem hastalığının bir çaresi o zamanlarda bulunamadığı için bu hastalığı taşıyan insanları sağlıklı insanlara  bulaşmaması nedeniyle toplumdan uzaklaştırmaktı.

Uzun yıllar boyunca verem için çareler arandı ve tedavi için bir çok şey denendi ancak bir çaresi bulunamadı. Bu sürede hastanede kalmaya devam eden hastalar giderek akıllarını kaybetmeye başladılar.  Akıllarını kaçıran hastalar uzun yıllar boyunca hastanede kalmanın verdiği stresle intihar etmeye başladılar. Hastanede intiharla ölen hastaların veremden ölen hastaların sayısından fazla olması oldukça dikkat çekerken korkutmaya da başladı.

Verem olan insanların aileleri artık yakınlarını hastaneye göndermek istemiyordu. Hastanenin ölen hastalarını kendilerinin belirledikleri ölüm yolu dedikleri yerden geçirip, gömen hastane yönetimi hastaların intiharını önlemek içinde birçok farklı yol aramaya başladılar. Ancak ne bir yolu bulundu nede intiharlar engellenebildi. Bunun ardından hastanede bu kadar intiharın olması  bölgede bulunan insanların yoğunluklu isteğiyle 1961 yılında kapatıldı.

Kapatıldıktan 1 sene sonra tekrar sunuma açıldı. Ancak bu sefer verem hastaları için açılmış bir hastane değildi. Akıl hastanesi olarak uygulamaya geçen hastane bir süre normal bir şekilde sorunları olan insanlara yardım etmeye devam etti.  Fakat tedavi yöntemleri şimdiki hastaneler kadar acısız ve etkili değildi. Deneme yanılma yoluyla tedavileri sürdüren doktorlar etkili bir tedavi aramaya çalışırken bu uygulamalarda hastalar oldukça acı çekiyorlardı. Bu nedenle yada anlatılan hikayelerde ki gibi hastanenin lanetli olması nedeniyle  tekrar  bir süre sonra  aynı sorunlar ortaya çıktı ve akli dengelerine kavuşmak için gelen hastalar bir bir intihar etmeye başladı. Bunun ardından hastane 1982 yılında tekrar kapatıldı.

İlk açılışından son kapatılmasına kadar tam olarak 64000 bin kişi intihar ederek hayatına son verdi. Bu nedenlerden dolayı bu hastane katil hastane olarak bilinir. Kapatıldıktan sonra bir çok insan hastanede ölen insanların ruhlarının hayla hastanede olduğunu ve geceleri gezdiğini hatta uzun uzun atılan çığlıklar duyduklarını söylemişler. Pekte inanan olmamış haliyle.  Hastane hayla katil ve para normal hastane olarak anılıyor. Ne kadar doğru olduğu veya hastaların psikolojisinden mi  yoksa lanetli olarak belirlenen hastanede yatma düşüncesinden mi  intihar ettiği  bilinmez bilinen tek şey onlarca yıla rağmen hastanenin hayla aynı gizemini koruması.

“64000 KİŞİYİ İNTİHAR ETTİREN HASTANE!” üzerine 2 yorum

  1. Ebrar says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam