Kapat

100 Yılda Kadın Saç Stilinin değişimi

Son Kadın
Moda 100 Yılda Kadın Saç Stilinin değişimi

Saçlarımız her zaman bizim için önemli olmuştur. Kadınlar görünüşe dikkat ettikleri kadar saçlarına da dikkat ederler. Görünümdeki artıları yüzünden olsa gerek ancak saçlar her zaman şimdiki görünüşleri gibi değildi tabi ki. Gelin beraber bu saç stillerini inceleyelim.

 

1920 YILINDA SAÇLAR

 1920 Yılında daha çok kısa saçlar tercih edilirmiş. Ancak bu kısalık tahmin ettiğinizden daha kısa olabilir. Koyu saçlar sert kahküller modaymış diyebiliriz.

 

 

 

1940 YILINDA SAÇLAR

  1940 yılında saçlar biraz daha uzun bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Sola yakın taraflardan keskin bir şekilde ayrılan saçlara belirgin bir maşayla derin bukleler eklenmiş bir şekilde kullanılmış.

 

 

 

1970 YILINDA SAÇLAR

 1970 yılında saçlar açık renklere kaymış diyebiliriz. Boy konusundan artık tamamen uzun kullanılan saçların önceki senelere göre bukleleri azalırken hacmi de artmış diyebiliriz.

 

 

 

1980 YILINDA SAÇLAR

 1980 yılında saclar her renkte kullanılmaya başlanmış. Ancak kahküller de dahil dolgun dolgun bukleler kullanılmış diyebiliriz. Boyları konusunda da uzun ve kısa saçlar arasında seçim yapılmamış bir tek aşırı kısa saçlar kullanılmayı bırakmış.

 

 

2000 YILINDA SAÇLAR

 2000 yılında küt kesimde kahküller yanlara doğru kullanılmaya başlamış genellikle bu yılda sarı renkler sıklıkla seçilsede koyu renklerde kullanılmış tabi. Keskin bir şekilde düz ve sert kesilmiş saçlar çok sık kullanılmış gibi görünüuor

 

2005 YILINDA SAÇLAR

 2005 yılında saçlar eski zamanlarına geri dönmüş diyebiliriz. Koyu renkte kullanılan saçlar da sıkça sarılarda kullanılmış. Saç şekilleri ise tamamen kıvırcık veya tamamen düz tercih edilmiş.

 

 

 

2010 YILINDA SAÇLAR

 2010 yılında saçlar sarıya ve koyu renklere sabitlenmiş diyebiliriz. Şekilleri de su dalgası şeklinde kullanılmış. Yine düz veya tamamen bukle saçlar tercih edilse bile en çok su dalgası ullanılmış.

 

 

2015 YILINDA SAÇLAR

 2015 yılında saçlar renk olarak ombre şeklinde kullanılmış diyebiliriz. Kahvelerin arasına atılmış sarılar oldukça güzel görünüyor. Şekil olarak hafif dalgalar kullanılsa da düz ve bol bukleler kullanılmış. Boy olarak genelde omuz veya göğüs kısmında kalan saçlar bu yılda kısa olarak pek fazla kullanılmamıştır.

 

2017 YILINDA SAÇLAR

 2017 yılında saçlar renkleri konusunda sabit kalmadı diyebiliriz. Sarılar, pembeler ve en çok griler kullanılmıştır. İddialı bir renk olmasına rağmen oldukça fazla tercih edile gri renginin yanında saçların boyları hem kısa hem uzun şekilde karışık kullanılıyor.

“100 Yılda Kadın Saç Stilinin değişimi” üzerine 4 yorum

  1. Ebrar says:
  2. kübra says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam