Kapat

100 Yılda bikinin değişimi!

Son Kadın
Moda 100 Yılda bikinin değişimi!

Yaz ayları deniz demek oluyor bir nevi. Ve tabi ki kadınlar içinde bikini mevsimi açılıyor. Bu nedenden dolayı kadınlar aylar öncesinden bikinilerin içinde güzel durabilmek için başlıyor uğraşmaya. Bizde bu gün size 100 yıllık bikini değişimini taşıdık. Keyifli okumalar

 

1890 YILINDA BİKİNİ

 1890 yılında ki bikinilerin şimdiki bikinilerle ufaktan yakından bir alakası yoktu açıkçası. Genelde bu şekilde elbise türüne yatkın bikiniler kullanılıp giyiliyordu. Yarısından çoğunun da koyu renkli olduğu biliniyor. Nadiren açık renkte bikiniler varmış.

 

 

1910 YILINDA BİKİNİ

 1910 yılında önceki senelere göre altlarına giydikleri şortlar daha fazla kısalırken üzerlerindeki elbise tarzındaki ipeklerinde boyu kısalmış diyebiliriz. Ve bikinilerin altında corap eklemeside göze batıyor.

 

 

1930 YILINDA BİKİNİ

 1930 yılında artık tam olarak şort halini alan bikinilerde renklerde kullanılmaya başlamıştır. Bu nedenle şimdiki zamanımızın şort tulumlarına benzeyen bu bikiniler renk renk olmaya başlamış.

 

1950 YILINDA BİKİNİ

  1950 yılında kadınlar bikinilere normal günlük giydikleri kıyafetler kadar değer vermeye başlamışlardır. Bu nedenle onları güzel bir görünüme sokacak her şeyi denerler. Bikiniler yavaşça renklenmeye başlamışken desenleri de eklerler.

 

 

1970 YILINDA BİKİNİ

1970 yılında bikiniler şuan kullandığımız bikinilere yaklaşmış diyebiliriz. Kadınların artık bu yıllarda özellikle renkli desenli tercih etmeye başlamaları daha farklı şeyler aramalarına neden olur ve bikinilerde toplu bir değişiklik yaparlar.

 

 

1980 YILINDA BİKİNİ

 1980 yılında bikinilerde tekrar bir değişiklik yapıp göbek kısmı örtülmüş. Şimdilerde kullandığımız mayoya benzeyen bu bikinilere çiçekli desenler yerine simetrik şekiller kullanılmıştır.

 

 

 

2000 YILINDA BİKİNİ

 2000 yılında artık tamamen ayrı olarak kullanılan bikiniler tekrar tek renk hallerine dönmüş. Desenlerinde eskisi kadar kullanılmadığı bu yılda renkler kullanılırken tek bir renk seçmeye özen göstermişler.

 

 

2005 YILINDA BİKİNİ

 2005 yılında yine tek renk tercih edilen bikiniler göbek kısımlarını açıkta bırakacak derecede tasarlanmış. Yine iki parçadan oluşan bu bikinilerin alt kısmı daha geniş yapılırken üst kısımlar straplez bırakılmış.

 

 

2015 YILINDA BİKİNİ

 2015 yılında aynı tasarımına devam eden bikinilerde farklılık olarak alt kısımlarının genişliği yok olup daha patlak renkler kullanılması olmuş. Yine straplez olan bikinilerin birçok farklı rengini görebilirsiniz.

 

 

2017 YILINDA BİKİNİ

 2017 yılında bikiniler çizgisini koruyor aslında. Hala mayo ve etekli olan modeller olmasına rağmen en çok farklı tasarımda olan ve iki parça şeklinde olan bikiniler tercih ediliyor. Renk konusunda seçicilik kalktı diyebiliriz. Desenlerde oldukça rövanşta.

 

“100 Yılda bikinin değişimi!” üzerine 1 yorum

  1. Doğukan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam